Manchester égszínkék: tarol a City, újra égett a United

2023. szeptember 16., szombat 18:09

Tovább menetel a legutóbbi három idényt megnyerő Manchester City a Premier League-ben, az ötödik fordulóban hátrányból fordítva nyert Londonban rangadót. A városi rivális United viszont újra alulmaradt.

Hiába az első félidő döbbenetes City-fölénye, 17 lövése és hét kaput eltaláló próbálkozása, a csupán három kísérletig jutó West Ham United szerzett vezetést a londoni ütközeten James Ward-Prowse góljával (1–0).

Rögvest a fordulást követően Julián Álvarez passzából Jérémy Doku megszerezte első PL-gólját, majd a világbajnok argentin támadó kapufát lőtt szabadrúgásból, mielőtt újabb előkészítése után Bernardo Silva talált a kapuba (1–2).

Ez utóbbinál a gólvonalon visszahúzta a lábát Erling Haaland, hogy ne vegye el társa találatát, sokáig pedig úgy festett, hiába az öt ziccer, egyszerűen a norvégnak ezen a meccsen semmi nem fog összejönni.

Egészen a 86. percig, amikor Bernardo Silva játszott remekül Haalandhoz, aki beállította a 3–1-es City-sikert.

A manchesteriek 29 kapura lövéséből 15 talált kaput, 3,41-es xG-t felmutatva, teljesen megérdemelten nyerték meg az idénybeli ötödik bajnokijukat is.

Manchester „vörös” felén ugyanakkor továbbra sem akar összeállni a játék, a PL egyik legszimpatikusabb játékát bemutató Brighton a volt United-játékos Danny Welbeck révén szerzett vezetést, majd Rasmus Höjlund érvénytelenített találata után Pascal Gross és Joao Pedro is eredményes volt (0–3).

Pár percre rá Hannibal Mejbri szépített, de újabb gól nem esett, így itt is 1–3 lett a vége, csak ez kevésbé tetszhet a manchesterieknek…

A nap drámájára viszont így is a Tottenham meccsén került sor, ugyanis az addig a lövések számában 26–7-re vezető házigazda a 98. percben még 0–1-re állt a Sheffield Uniteddel szemben. Richarlison és Dejan Kulusevski révén viszont a 101. percre fordított a házigazda (2–1)!

Az Aston Villa ehhez képest simán nyert, hiszen itt a 88. percben jött az egyenlítés, a 98. percben a fordítás és a 101.-ben a harmadik hazai gól…

Newcastle United–Brentford 1–0

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 15 pont (14–3), 2. Tottenham 13 (13–5), 3. Liverpool 13 (12–4), 4. Brighton 12 (15–7). 5. Arsenal 10/4 meccs (8–4), 6. West Ham 10 (10–7)