Sallai Rolandék fordulatos meccsen kaptak ki a Dortmundtól

2023. szeptember 16., szombat 17:33

Nem a mieink napja volt a mai a Bundesligában, honfitársaink közül csak Sallai Roland léphetett pályára, és csapata alulmaradt a Dortmunddal szemben.

Sallai Roland kezdő volt a Freiburgban a Dortmund elleni rangadón, amelyen Michael Gregoritsch sérülése után Vincenzo Grifo érkezett a pályára az első fél óra végén, hogy aztán a szünetig Lucas Hölernek és Nicolas Höflernek is gólpasszt osszon ki (2–1).

Ezzel a két góllal fordított a házigazda Mats Hummels korai találatát követően, de a szünet után Donyell Malen egyenlített, a végjátékban pedig Höfler piros lapját ismét Hummels, majd Marco Reus használta ki, így fordulatos meccsen a Dortmund győzött (2–4).

Szalai Attila nem jutott szóhoz a Köln otthonában 3–1-re nyerő Hoffenheimben, Gulácsi Péter közel egy év után a kispadra már leülhetett a 3–0-s sikert arató RB Leipzigben, amely sérülés miatt Willi Orbánt nélkülözni kénytelen.

Az Union Berlin az ugyancsak maródi Schäfer András hiányában 2–1-re kikapott a Wolfsburg otthonában.

Bochum–Frankfurt 1–1

Az élmezőny állása: 1. Leverkusen 10 pont (13–5), 2. Bayern München 10 (11–4), 3. RB Leipzig 9 (13–4), 4. Stuttgart 9 (14–6), 5. Hoffenheim 9 (10–6), 6. Wolfsburg 9 (7–5), 7. Dortmund 8 (8–5), 8. Union Berlin 6 (9–7), 9. Freiburg 6 (5–10)