19 éve nem rajtolt csapat úgy a spanyoloknál, mint a Sociedad elleni sikerével a Real Madrid

2023. szeptember 18., hétfő 08:52

A Real Madrid öt forduló után is hibátlan teljesítménnyel éllovas a spanyol labdarúgó-bajnokságban: a királyi gárda vasárnap este hazai pályán a második félidőben fordítva győzte le 2–1-re a pontvadászatban eddig veretlen Real Sociedadot.

Az Európa-liga-címvédő Sevilla három vereség után első pontjait szerezte azzal, hogy saját közönsége előtt 1–0-ra nyert a Las Palmas ellen. Az újonccal kapcsolatos hír, hogy a csapat egy része, sajtóhírek szerint 15 játékos és stábtag lekéste az eredetileg Sevillába kinézett repülőt, mert kávézót keresve eltévedt a reptéren…

Visszakanyarodva a Real Madridhoz, ez már a harmadik olyan mérkőzése volt a csapatnak a 2023–2024-es idényben, amit hátrányból tudott megnyerni, ilyenre Spanyolországban a 2004–2005-ös kiírás és a Real Zaragoza remek rajtja óta nem volt példa. Az európai topligákban is jelenleg a legjobb mutató, Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Liverpoollal egyetemben.

A meccs váratlan hőse a 24 éves Fran García volt, a Rayo Vallecanótól nyáron visszavásárolt szélső védő két gólpasszal jelentkezett. Az első madridi találatot szerző – a második félidő 44 másodpercében elképesztően jól eltalált kapufás gól volt – Federico Valverde 16 bajnoki után talált ismét a kapuba a Real Madrid színeiben, míg a 60. percben született győztes gólt fejelő Joselu a második gólját szerezte ebben az idényben – és 12 év elteltével szerzett újabb találatot madridiként a Bernabéu közönsége előtt!

A Real Madrid 15 ponttal a liga élén áll, a címvédő Barcelona 13-mal a második, míg az Athletic Bilbao és a Girona 10-10 ponttal a harmadik-negyedik helyen áll. Utóbbi együttes azonban csak hétfő este lép pályára az ötödik fordulóban…