Még az emberhátrány sem akadály: idei 20. hazai meccsét is megnyerte a City

2023. szeptember 23., szombat 17:59

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában a címvédő Manchester City egy félidőt emberhátrányban játszva is legyőzte a Nottingham Forestet.

Nehéz lenne azt állítani, hogy nem a bajnok, FA-kupa-, Bajnokok Ligája- és európai Szuperkupa-győztes manchesteriek lettek volna a találkozó favoritjai hazai pályán:

a Manchester City 2023-ban az Etihadban 19 meccsen 19 győzelmet és 63–9-es gólkülönbséget mutathatott fel – olyan riválisok ellen, mint az Arsenal (2x), a Chelsea (2x), a Tottenham, a Bayern München, az RB Leipzig, a Liverpool, a Bayern München vagy éppen a Real Madrid...

Ezek után aligha meglepő, hogy a címvédő már a 3. percben közel járt a vezetéshez, Julián Álvarez szabadrúgását Matt Turner védte.

A 7. percben azonban már ő sem tudta megmenteni a kétszeres BEK-győztes gárdát, Kyle Walker előkészítése után Phil Foden lőtt a kapuba (1–0).

Az angol válogatott középpályásának találatát 46(!) passz előzte meg...

Még fel sem ocsúdhattak a vendégek, máris jött az újabb pofon, Matheus Nunes jobb oldali beadása után Erling Haaland fejelte vissza a hosszúba a labdát (2–0).

A norvég csatár a 41. PL-meccsén a 44. gólját jegyezte!

Bő fél óra játék után újra Álvarez került helyzetbe, de az ötösről leadott lövésébe bele tudtak vetődni a védők, így maradt a kétgólos differencia a szünetre.

A fordulást követően viszont rögvest megfogyatkozott a City, Rodri addig kakaskodott, amíg a végén ütésért piros lapot kapott a játékvezetőtől.

A vendégek mentek is előre becsülettel, de a hajrában így is a City állt legközelebb az újabb gólhoz, Nathan Aké bal oldali beadása után viszont Haaland nem tudott a rövid felsőbe lőni.

A Manchester City ezzel együtt is megnyerte idei 20. hazai tétmeccsét is, 65–9-es gólkülönbséget felmutatva...

A 39. perctől emberelőnyben játszó Luton Town megszerezte története első PL-pontját, a Wolverhampton elleni 1–1-nek köszönhetően.

Premier League, 6. forduló

Crystal Palace–Fulham 0–0

Luton Town–Wolverhampton 1–1

Manchester City–Nottingham Forest 2–0

Brentford–Everton 1–3

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 18 pont (16–3), 2. Tottenham 13/5 meccs (13–5), 3. Liverpool 13/5 (12–4), 4. Arsenal 13/5 (9–4), 5. Brighton 12/5 (15–7), 6. West Ham 10/5 (10–7)