A Juve ellen szállt el a veretlenség, botlott a Barca

2023. szeptember 27., szerda 09:07

A labdarúgó topligák keddi meccsein győzött az olasz rekordbajnok Juventus, a Barcelona viszont csak döntetlenre volt képes.

A torinói együttes az öt forduló után három győzelemmel és két döntetlennel álló Leccét fogadta, a második félidő elején szerzett Arkadiusz Milik-találattal pedig el is vette riválisa veretlenségét (1–0).

A meccs krónikájához tartozik, hogy a vendégek részéről Mohamed Kaba a ráadás perceiben műesés miatt megkapta második sárga lapját is, így a Juventus emberelőnyben zárta a végjátékot.

Ezzel az eredménnyel már csak a mind az öt meccsét behúzó Inter áll zakó nélkül a Serie A-ban.

A spanyol listavezető Barcelona Mallorcára látogatott, és azok után, hogy a Girona egy ötöst rámolt be a szigetlakóknak, a másik katalán együttes „csak” 2–2-re végzett.

A gránátvörös-kékek részéről Raphinha góllal és gólpasszal vette ki a részét a mérkőzésből, a második találatot a 20 éves Fermin López jegyezte.