Megint Messi volt az argentinok főhőse, tényleg realitás lehet a nyolcadik Aranylabda

2023. október 18., szerda 09:10

A hétszeres aranylabdás Lionel Messi két góljával 2–0-ra nyert a világbajnoki címvédő Argentína–Peru vendégeként a 2026-os labdarúgó-vb dél-amerikai selejtezőjének negyedik fordulójában – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Az elmúlt hetekben izomsérüléssel küzdő, 36 éves sztár kezdőként lépett pályára Limában, és a mérkőzés 32., valamint 42. percében talált be. Messi mesterhármast érhetett volna el, de az 57. percben szerzett gólját videobírós ellenőrzés (VAR) után érvénytelenítették.

Az argentin támadó így pályafutása során már 31 alkalommal volt eredményes a dél-amerikai vb-selejtezők történetében, amivel utolérte az örökranglista élén az uruguayi Luis Suárezt.

Ami a többi, kedden játszott dél-amerikai selejtezőt illeti, Uruguay 2–0-ra verte Brazíliát, s utóbbi együttes sztárja, Neymar súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. A venezuelaiak 3–0-ra győzték le Chilét, míg Paraguay 1–0-ra nyert Bolívia ellen, Ecuador pedig gól nélküli döntetlent játszott Kolumbiával – összegezte az MTI.

A következő két körben a tabella élén álló argentinok Uruguayt fogadják november 16-án, öt nappal később pedig a brazilokkal csapnak össze.

A dél-amerikai kontinens tíz csapatából hat jut ki egyenes ágon a vb-re, a hetedik pedig interkontinentális pótselejtezőt vívhat. A 48 válogatottat felvonultató világbajnokság társházigazdája az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó lesz három év múlva – emlékeztetett a távirati iroda.

Korábban sajtóhírekre hivatkozva megírtuk, nagyon valószínű forgatókönyvnek tűnik, hogy a nyáron a Paris Saint-Germaintől az észak-amerikai profi ligában (MLS) szereplő Inter Miamihoz igazolt támadó kapja idén az Aranylabdát, ez lenne a 8. sikere a díj történetében.

Venezuela–Chile 3–0 (1–0)

Az állás: 1. Argentína 12 pont, 2. Uruguay 7 (8-5), 3. Brazília 7 (7-4), 4. Venezuela 7 (5-2), 5. Kolumbia 6, 6. Ecuador 4 (4-3), 7. Paraguay 4 (1-2), 8. Chile 4 (3-6), 9. Peru 1, 10. Bolívia 0.