A londoni kiscsapat harmadszor is elverte idegenben a Chelsea-t

2023. október 28., szombat 15:31

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában a Chelsea hazai pályán 2–0-ra kikapott a Brentfordtól.

A Chelsea 999 millió eurós keretértékét és a Brentford 369 milliós összegét tekintve országos egyesre lehetett kilátás a derbin, ugyanakkor figyelmeztető jel lehetett, hogy a legutóbbi két alkalommal 4–1-re és 2–0-ra a vendégek nyertek.

Az első félidő inkább a papírformáról szólt, a házigazda kétszer annyit birtokolta a labdát, mint a vendégcsapat, 10–2 volt a lövések száma, de ennek ellenére sem tudott vezetést szerezni a Chelsea.

A második félidőben aztán jött a fekete leves, Bryan Mbeumo jobb oldali beadását Ethan Pinnock fejelte a hálóba (0–1).

A Chelsea rohamozott a végsőkig, hogy összejöjjön az egyenlítés, ehelyett viszont még egy üres kapus gólt is kapott, Neal Maupay szólója után Mbeumo volt a végrehajtó (0–2).

A Brentford ezzel sorozatban harmadszor verte meg idegenben londoni riválisát (PL-be jutása óta még hibátlan a Stamford Bridge-en), amelyet meg is előzött a tabellán.

Kerkez Milos csapata, a Bournemouth első sikerét aratta az idényben, 2–1-re verte meg az újonc Burnley-t. A magyar válogatott bal oldali mindenese a 82. percben állt be csereként.

Az előző idényben ezüstérmes Arsenal a sereghajtó Sheffield Unitedet fogadta, és ütötte ki a triplázó Eddie Nketiah vezérletével 5–0-ra.

Premier League, 10. forduló

Chelsea–Brentford 0–2 (Pinnock 58., Mbeumo 96.)

Arsenal–Sheffield United 5–0 (Nketiah 28., 51., 58., Vieira 88. – 11-esből, Tomijaszu 96.)

Bournemouth–Burnley 2–1 (Semenyo 22., Billing 76., ill. Taylor 11.)

Wolverhampton–Newcastle United 2–2 (Lemina 36., Hvang Hi Csan 71., ill. C. Wilson 22., 45+4. – 11-esből)

Az élmezőny állása: 1. Tottenham 26 pont (22–9), 2. Arsenal 24 (23–8), 3. Manchester City 21/9 meccs (19–7), 4. Liverpool 20/9 (20–9), ...10. Brentford 13 (16–12), 11. Chelsea 12 (13–11)