A szünetben még vezetett, 5–2-re kikapott, és már utolsó a rekordbajnok

2023. október 29., vasárnap 17:47

A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a PSV 5–2-re kiütötte a szünetben még vezető Ajaxot.

Az eindhoveni gárda kilenc sikerrel, az amszterdamiak viszont csak öt pontot szerezve várták az így már rangadónak nem is igazán nevezhető összecsapást.

A rekordbajnok vendégek valamit felvillantottak régi fényükből, a 10. percben Branco van den Boomen szerzett vezetést, Hirving Lozano egyenlítésére pedig jött még válasz Brian Brobbey részéről (1–2).

A fordulást követően viszont jött a PSV-gála, negyedóra alatt Luuk de Jong, Ismael Saibari és Lozano is betalált, sőt a mexikói támadó később triplázni is tudott, beállítva az 5–2-es végeredményt.

Sikerével a PSV hibátlanul vezeti a bajnokságot, az Ajax viszont csak az utolsó, 18. helyen áll.