A Milan kétgólos előnyről sem tudott nyerni a bajnok otthonában

2023. október 30., hétfő 09:54

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 10. fordulójának vasárnap esti rangadóján a a címvédő Napoli 2–2-es döntetlent játszott a tavaly bajnok Milannal.

A házigazda 2018 óta nem tudta megverni vendégét, azóta három győzelem és két döntetlen volt a piros-feketék mérlege.

Ezúttal is jól kezdett a milánói csapat, Olivier Giroud az első félidő derekán, majd fél óra játékot követően is bevette a nápolyi kaput (0–2).

A fordulást követően gyorsan jött a hazai egyenlítés, előbb Matteo Politano, majd Giacomo Raspadori is betalált, és még mindig csak a 63. percben jártunk (2–2).

Újabb gól viszont már nem esett, csak egy piros lap született, a 89. percben Natan mehetett zuhanyozni, így tíz emberrel zárt a Napoli.

A Milan a döntetlennel nem tudta visszaelőzni a Juventust, így maradt a harmadik a tabellán, a Napoli pedig a negyedik helyen áll, de a Fiorentina egy sikerrel ma megelőzheti.