Megint Kane volt a Bayern hőse, müncheni gála Dortmundban

2023. november 4., szombat 20:31

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójának rangadóján a Bayern München a mesterhármast jegyző Harry Kane vezérletével 4–0-ra kiütötte idegenben a Dortmundot.

Az előző idényben a bajnoki címről csak rosszabb gólkülönbsége miatt lemaradó fekete-sárgák a legutóbbi dortmundi meccsen kétgólos hátrányból felállva a 95. percben mentettek pontot a Bayern ellen (2–2).

No, ez az élmény biztosan előjött a hazai szurkolókban a meccs elején, tekintve, hogy már a kilencedik percre megvolt a kétgólos Bayern-előny:

a negyedik percben Leroy Sané szögletét Dayot Upamecano fejelte közelről a dortmundi kapuba, majd egy villámgyors ellentámadás után Harry Kane-nel is lövetett egy gólt (0–2).

Az első félidőben ezt a két gólt leszámítva egy lövés sem találta el a kaput, így nem is módosult az állás a szünetig.

A 72. percben végleg eldőlt a három pont sorsa, amikor Kingsley Coman passzából a jobb alsóba lőtt Kane, és hogy teljes legyen a gála, arról ugyancsak az angol válogatott gólrekordere gondoskodott, a 93. percben Aleksandar Pavlovic előkészítéséből állította be a 0–4-es végeredményt.

A Tottenham korábbi csatára tíz bajnoki mérkőzésen húsz kanadai pontnál jár, öt gólpassz mellett már 15 találatot jegyez.

A sérült Sallai Rolandot nélkülöző Freiburg a 96. percben értékesített büntetőnek köszönhetően játszott 3–3-as döntetlent otthon a Borussia Mönchengladbachhal, míg a szintén sérült Schäfer András csapatát, a sorozatban 12. tétmeccsét is elveszítő Union Berlint 3–0-ra verte a vendég Eintracht Frankfurt.

Willi Orbán és Gulácsi Péter együttese, az RB Leipzig – amely kedden címvédőként búcsúzott a Német Kupától – kétgólos vereséget szenvedett a forduló előtt még nyeretlenül sereghajtó Mainz otthonában. Orbán sérülés miatt nem volt a keretben, Gulácsi pedig a cserék között kapott helyet.

Bundesliga, 10. forduló

Freiburg–Borussia Mönchengladbach 3–3 (1–3)

Hoffenheim–Bayer Leverkusen 2–3 (0–2)

Köln–Augsburg 1–1 (1–1)

Mainz–RB Leipzig 2–0 (0–0)

Union Berlin–Eintracht Frankfurt 0–3 (0–2)

Borussia Dortmund–Bayern München 0–4 (0–2)

Az élmezőny állása: 1. Leverkusen 28 pont (30–10), 2. Bayern München 26 (38–7), 3. Stuttgart 21/9 meccs (27–11), 4. Dortmund 21 (20–15), 5. RB Leipzig 20 (25–9), 6. Hoffenheim 18 (22–19)