Megrángatták az oroszlán bajszát, de a Bayern végül gond nélkül nyert

2023. november 11., szombat 17:29

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában a Bayern München hazai pályán 4–2-re legyőzte a Heidenheimet.

A Bundesliga rekordbajnoka az abszolút újonc ellen, erre bárki rögvest rávágta volna a meccs előtt, hogy országos egyes, és Leroy Sané előkészítései után Harry Kane az első negyedóra végén és a szünet előtt is betalált, hogy nyomatékosítsa az állítást (2–0).

Az angol válogatott csatárral továbbra sem bír Németország: a 11. Bundesliga-meccsén már 22 kanadai pontnál (17 gól, 5 gólpassz) jár!

A második félidő derekán aztán a semmiből egyenlített a vendégcsapat, Tim Kleindienst találatát hosszas videózás után adták meg, majd Jan-Niklas Beste megpattanó lövésével hirtelen már 2–2 volt az állás.

Mielőtt azonban nagyon fellelkesülhettek volna a vendégek, jött Raphael Guerreiro villámgyors válasza, majd Eric Maxim Chuopo-Moting is betalált, így 4–2 lett a vége.

A nap rangadóján sérülése után csereként visszatérhetett a Stuttgartba Serhou Guirassy, ha pedig így alakult, akkor idénybeli kilencedik bajnokiján megszerezte a győzelmet is érő 15. gólját!

Bundesliga, 11. forduló

Augsburg–Hoffenheim 1–1 (0–1)

Bayern München–Heidenheim 4–2 (2–0)

Darmstadt–Mainz 0–0

Stuttgart–Dortmund 2–1 (1–1)

Bochum–Köln 1–1 (1–0)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 29 pont (42–9), 2. Leverkusen 28/10 meccs (30–10), 3. Stuttgart 24 (29–14), 4. Dortmund 21 (21–17), 5. RB Leipzig 20/10 (25–9)