A magyar válogatott kapusa a hajrában büntetőt hárított, döntetlen a skótok ellen

2023. november 21., kedd 22:14

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott gól nélküli döntetlent játszott Skóciával az Európa-bajnoki selejtezősorozat keddi játéknapján az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Gera Zoltán együttese az első félidőben veszélyesen futballozott, több helyzetet is kialakított, a fordulást követően viszont inkább a skótok álltak közelebb a győzelemhez, ráadásul Hegyi Krisztián a 88. percben kivédte Szoboszlai Dominik csapattársa, Ben Doak büntetőjét.

A magyar csapat sorozatban három vereség után szerzett pontot. A hatosból a csoportelső automatikusan kijut a 2025-ös szlovákiai kontinensviadalra, míg a másodikra pótselejtező vár. A selejtezősorozat jövő októberig tart, a magyarok márciusban Kazahsztánba látogatnak.

U21-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, SELEJTEZŐ:

B csoport:
Magyarország–Skócia 0–0
Magyarország: Hegyi Krisztián – Szabó Alex, Baráth Péter, Csinger Márk (Yaakobishvili Antal, 4.) – Eördögh András (Kovács Mátyás, 74.), Kata Mihály, Vitális Milán, Kosznovszky Márk (Bényei Ágoston, 80.), Benczenleitner Barna – Vancsa Zalán (Gruber Zsombor, 46.), Horváth Krisztofer (Lisztes Krisztián, 80.)
Az állás: 1. Spanyolország 13 pont/5 mérkőzés, 2. Skócia 10/5 (7–3), 3. Belgium 10/5 (5–3), 4. MAGYARORSZÁG 7/6, 5. Kazahsztán 3/4, 6. Málta 0/5

(Címlapkép: mlsz.hu)