2023.11.30. 22:58
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!

A szerencsejátékban 18 éven felüli, sérülékenynek nem minősülő személyek vehetnek részt. A túlzásba vitt szerencsejáték függőséget okozhat.

• 98’

Nincs tovább, nyert a Ferencváros! Drámai körülmények között ért véget a mérkőzés, a hazaiaknál elszakadt a cérna, de szenvedve, nem jó játékkal begyűjtötte a három pontot a magyar bajnok. A játék képe alapján lehet, hogy a Csukaricski rászolgált volna az 1 pontra, de ez most semmit sem számít.

Ezzel az FTC karnyújtásnyira került a továbbjutástól. A mérkőzés részletes összefoglalóját alább olvashatja. Köszönjük figyelmüket.

• 98’
    gól | Ferencváros | második félidő
    Csukaricski
    1
    2 Ferencváros Aleksander Pesics (72)
    98’

Az utolsó utáni pillanatban Pesics megszerzi a győztes találatot. Elképesztő. A kétségbeesett felívelést vette át, 16 méterről ráfordult a kapura, majd őrületesen nagy gólt ragasztott a Csukaricski kapujának jobb oldalába. A sírból hozta vissza a mérkőzést a Ferencváros.

Pesics levette mezét ünneplés közben, sárga lap a jutalma, de ez most kit érdekel.

• 97’

De megint a szerb védők! Lisztes már lövésre lendítette lábát a tizenhatoson belül, szemben a kapuval, de hatalmasat mentett Kovacsevics. Ezzel valószínűleg az utolsó lehetőségét is elhasználta a Fradi.

• 94’

Ivanovics kapta a labdát a tizenhatoson belül, átvette az erősebb lábára, majd kissé balról lőtt, Dibusz bravúrral tolta ki a próbálkozást. Cissé az utolsó pillanatban ugrott el a labda elől...

A másik oldalon Marquihos indult volna a jobb szélen, Lisztestől kapta a labdát, majd indított volna, de közbe lépett a szerb védelem. Vége a támadásnak.

• 92’

...de nincs gól. Abu Fani a jobb szélről adott be, de Pesics lekésett a labdáról, Zachariassen pedig olyan szerencsétlenül kapott bele, hogy éppen elkerülte a kaput. Ez hatalmas gólszerzési lehetőség volt.

• 90’

Letelt a rendes játékidő. 90 perc után még legalább 7 percnyi futball vár ránk – jelezte a játékvezető. A csoport másik mérkőzésén a Fiorentina megszerezte a vezetést.

• 88’

A szerbek kapusa jó ütemben lépett ki kapujából, és magabiztosan gyűjtötte be a labdát a bal szélről érkező beadás után, éppen Pesics feje elől. A Csukaricski egyből kontrázott volna, de egy pontatlanság miatt elhalt az akció.

Ezután Lisztes indult volna meg a bal szélen, de összefutott Sissokóval, utóbbi összeesett, a finn játékvezető szerint pedig a magyar játékos volt szabálytalan.

• 85’
    csere | Csukaricski | második félidő
    Mihajlo Cvetković (91) Csukaricski
    Sundat Adetunji (9) Csukaricski
    85’

A gól után Igor Matics rögtön változtat. Adetunji érkezik a 16 éves Cvetkovics helyére. Támadó támadót vált. Kovacs helyett pedig Jovanovics a pályán.

• 83’
    Csukaricski
    1
    1 Ferencváros Kristoffer Zachariassen (16)
    83’

Katona kapott jó labdát a jobb szélen, egészen az alapvonalig cipelte, majd középre gurított, amelyre Zachariassen érkezett tökéletes ütemben, és ugyan kis szerencsével, de a kapuba kotorta azt, 1–1!

És még mindig van hosszabbítással együtt nagyjából 10 perc.

• 82’

Lisztessel szemben szabálytalankodott a felezővonalnál Sissoko, de a szabadrúgásból nem tudott gyorsan indulni a Fradi. A Pesics irányába érkező beadást könnyedén tisztázzák a védők.

• 81’
    Igor Miladinović (45) Csukaricski
    Luther Singh (17) Csukaricski
    81’

Miladinovics számára ért véget a mérkőzés, hasznosan játszott, helyét pedig Luther Singh vette át. Közben vészesen fogy az idő, rákanyarodtunk az utolsó 10 percre.

• 77’

Abu Fani a tizenhatos előterében kapott labdát, majd rögtön passzolta tovább sarokkal, látványos mozdulattal Zachariassen elé a bal oldalon, de nem jutott el végül a norvég játékosig, közbe lépett a szerb védelem. Közben Luka Szubotics begörcsölt, emiatt áll a játék.

Nem sietnek sehova a szerbek, de miért is tennék. Vezetnek.

• 75’

Abu Fani előkészítését, és egy szerencsés átvételt követően Lisztes lőhetett ballal, balról, de az ötös sarkáról érkező lövése jócskán elkerülte a kaput. Pedig ez is mekkora helyzet volt, de egyelőre semmi sem akar összejönni a Fradinak.

• 74’
    sárga lap | Ferencváros | második félidő
    Mohammad Abu Fani (15) Ferencváros
    74’

Nikcsevics ahogy beállt, rögtön felhívta magára a figyelmet. A Ferencváros térfelén elvesztette a labdát, majd ráhasalt, és megfogta kézzel a játékszert. Abu Fani rögtön elvégezte volna a szabadrúgást, de a szerb játékos ezt nem engedte, az ebből következő kakaskodásnak pedig a finn játékvezető vetett véget.

Mindkét játékos jutalma a jelenetért sárga lap.

• 71’
    Luka Adžić (11) Csukaricski
    Bojica Nikčević (47) Csukaricski
    71’

A gólszerző Adzsics hagyja el a pályát, helyén Bojica Nikcevics.

• 68’
    csere | Ferencváros | második félidő
    Myenty Abena (22) Ferencváros
    Muhamed Besic (5) Ferencváros
    68’

Ötödik, és egyben utolsó alkalommal változtatott a Ferencváros. A sárga lapos Abena helyét Muhamed Besic vette át. Rögtön a csere után szöglethez jutott az FTC, Abu Fani beadását Zachariassen vette át a hosszú oldalon, majd rögtön lőtt, de labdája elakadt az előtte álló védőben.

• 68’

...amivel viszont eltelnek a percek. A Csukaricski ugyan nem veszélyeztet különösebben a sarokrúgásokból, de ezzel is fontos perceket lepörgetve az óráról. A másik oldalon Cissé passzolt Katona elé, aki középről, zavartalanul, 18 méterről lőhetett, de labdája elkerülte a kapu bal oldalát. Ezért is nagyon kár volt.

• 63’

Újra veszélyeztetett a Csukaricski, a jobb szélen indult meg Miladinovics, majd passzolt a kapu előterébe, de Botka odaért, és tisztázott. Később Civic a tizenhatos bal sarkáról ívelt Pesics elé, de a labdát Filipovics lekapta a levegőből.

Sztankovics eközben Botkán keresztül küldött papírcetlit Zachariassennek. Meglátjuk, miben változik a Fradi játéka.

• 60’

Katona két védőt is kicselezett, de lapos lövése erőtlennek bizonyult, ismét elakadt egy szerb lábban. Tisztázott a hazai védelem.

A mezőnyben Botka Endre és a gólszerző Adzsics fejelt csúnyán össze, ápolás.

• 58’

A Ferencváros középpályása a tizenhatoson kívülről, némileg váratlanul lőtt, a labda kellemetlenül pattant a földön, így Filipovics kapus nem tudta fogni, a kipattanóra viszont Pesics nem ért oda. Kár érte.

A Csukaricski ebből rögtön kontrázott, de Dibusz megint jól lépett ki a kapujából, és gyűjtötte be a labdát.

• 54’

...még annak ellenére sem, hogy Pesics összeesett a tizenhatoson belül két szerb játékos között. A finn játékvezető jelzi, hogy mehet tovább a játék. Később Zachariassen és Marquinhos szép összjátéka után utóbbi próbált középre játszani a jobb oldalról, de a védők magabiztosan tisztáztak.

Ennek ellenére a Ferencváros újra kezdi magához ragadni a kezdeményezést.

• 52’

A Ferencváros védője hatalmasat mentett, és elfejelte a labdát az érkező Adzsics elől. Ezek után Lisztes a másik oldalon két védő szorításában lőtt a bal felső sarok irányába, de Filipovics kapus bravúrral védett.

• 49’

A frissen beállt Civic próbálkozott. Bal oldalról, bal lábbal adott középre laposan, de a labda Kovacsevicsé, véget ért a Fradi támadása. Katona Bálint pedig első labdaérintése után eladta a labdát.

A több tervezett, és a kényszerű csere miatt teljesen átalakult a Ferencváros felállása.

• 47’

A második félidő első mozzanatában megsérült Traoré, húzódásra panaszkodott, és nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz számára folytatás. Érzékeny veszteség lehet ez a Ferencvárosnak.

Így is történik...helyére pillanatokon belül Katona Bálint érkezik.

• 45’
    Sigér Dávid (18) Ferencváros
    Lisztes Krisztián (76) Ferencváros
    45’

Hármat cserélt Sztankovics. Sigér Dávid helyére érkezik ifj.Lisztes Krisztián, Makreckis helyett Botka Endre a pályán, míg Eldar Civic Ramírez pozícióját foglalja el.

A Csukaricski nem cserélt a szünetben.

• 45’

Remélhetőleg sokkal jobb ferencvárosi játékkal. Annyi már biztos, hogy Sztankovics belenyúl a mérkőzésbe, és több helyen változtat. A játékot most a szerb csapat kezdte.

• 45’

Letelt a kétperces hosszabbítás, a finn játékvezető lefújta az első félidőt. A Ferencváros hátrányból várja a folytatást, és az eredményen túl a mutatott játéka is aggodalomra adhat okot. A szeptemberi mérkőzésen a magyar bajnok szintén hátrányból állt fel, és nyert végül 3–1-re szerb riválisa ellen, de az teljesen más mérkőzés volt.

Érdekesség, hogy a csoport másik mérkőzésén a Genk megszerezte a vezetést Firenzében, de a félidőben döntetlen az állás. Innen folytatjuk 15 perc múlva.

• 45’

A szabálytalanságot követő szabadrúgás teljesen veszélytelen volt, olyannyira, hogy egészen Dibuszig került hátra a játékszer. Később Abu Fani próbálkozott beadással, de szintén könnyedén tisztáztak a védők.

Egyelőre kiábrándító a Ferencváros játéka.

• 44’
    sárga lap | Ferencváros | első félidő
    44’

A 16 éves Cvetkovics fordult volna le Abenáról, de a Ferencváros védője megállította a szerbek támadóját, szabálytalanul. Jutalma a mérkőzés első sárga lapja.

Ezt követően Miladinovics lőtt, de megpattanó próbálkozása Dibusz ölében landolt. A másik oldalon Marquinhos passzolt Zachariassennek, aki befordult volna a kapu irányába, de Subotics szabálytalankodott ellene. Szabadrúgás.

• 41’

Abu Fani a támadó térfél közepéről ívelte be a labdát a kapu előterébe, amelyre Traoré érkezett, azonban 5 méterről, fejjel előbb saját térdére, majd a kapu mellé bólintott. Nagy lehetőség volt, de ez is kimaradt.