Az Atlético játékosa döntötte el a rangadót – a Barca javára

2023. december 3., vasárnap 23:01

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15. fordulójában a Barcelona hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Atlético Madridot.

Nem mondhatni, hogy minden idők leglátványosabb vasárnapi meccsdömpingjét hozta volna a La Liga, hiszen a Mallorca–Alavés és az Almería–Betis meccs is 0–0 lett, de a Sevilla–Villarrealon (1–1) is a 75. percig gól nélküli volt.

Ehhez képest a nap rangadóján a Barcelona már az első fél óra során betalált, ironikus módon épp az a Joao Félix volt eredményes, aki ebben az idényben az Atlético Madrid játékosaként kölcsönben szerepel a katalánoknál... (1–0).

A portugál támadó az első Atlético elleni meccsén rögvest bevette a madridiak kapuját, miután a „matracosok” játékosaként egyszer sem tudott gólt szerezni a Barcelona ellen.

1 - João Félix has scored in his first official game against Atlético de Madrid, having failed to score in eight games against Barcelona in all competitions with Los Rojiblancos.

Law. pic.twitter.com/89oorQvqP2

— OptaJose (@OptaJose) December 3, 2023

Pimasz gólja utáni gólöröme azért mutatta, a maga részéről lezárta a madridi karrierjét...

Hiába a gránátvörös-kékek nagy fölénye, a második gólt nem sikerült megszerezniük, így a végjátékig izgalmas volt a meccs, a 94. percben pedig ott volt a lehetőség az Atlético előtt, hogy pontot mentsen, Ángel Correa lövését viszont Inaki Pena védeni tudta.

La Liga, 15. forduló

Mallorca–Alavés 0–0

Almería–Betis 0–0

Sevilla–Villarreal 1–1 (Salas 75., ill. Morales 77.)

Barcelona–Atlético Madrid 1–0 (Joao Félix 28.)

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 38 pont (33–9), 2. Girona 38 (34–18), 3. Barcelona 34 (28–14), 4. Atlético Madrid 31/14 meccs (30–13)