Egy félidőn át rosszabbul játszott, végül mégis kiütötte a címvédőt az Inter

2023. december 4., hétfő 08:56

Az Internazionale simán, 3–0-ra győzött a címvédő Napoli otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság vasárnap esti mérkőzésén, és visszavette az első helyet a Juventustól.

A találkozó első félidejének nagyobb részében a Napoli akarata érvényesült, a hazaiak sokkal veszélyesebben játszottak riválisuknál, ám csak kapufáig jutottak, míg a kék-feketék a játékrész hajrájában váratlanul megszerezték a vezetést – írta beszámolójában a Magyar Távirati Iroda. Hakan Calhanoglu volt eredményes a 44. percben (0–1).

A fordulás után az előnyben játszó Inter volt a magabiztosabb, és Nicolo Barella és Marcus Thuram góljaival eldöntötte a három pont sorsát (0–3).

A bő élcsoporthoz tartozó Fiorentina – a Ferencváros Konferencia-liga csoportellenfele – magabiztosan győzte le otthon a Salernitanát.