Szalai másfél hónap után kapott lehetőséget a Hoffenheimben, győztek is

2023. december 9., szombat 06:23

A Szalai Attilával felálló Hoffenheim hazai pályán 3–1–re legyőzte a VfL Bochumot a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

A magyar válogatott hátvéd másfél hónap után kapott ismét lehetőséget a klubjában, és végig is játszotta a találkozót, amelyen a hazaiak az első félidő hajrájában két gólt szereztek, ezekkel pedig lényegében eldöntötték az összecsapást.

Szalai a nyáron igazolt a Hoffenheimhez, de eddig alig kapott lehetőséget, jobbára a cserepadon kezdett, és ott is maradt. A bajnokságban negyedszer lépett pályára a 25 éves védő, azokon két győzelem és két vereség csapata mérlege.

A Hoffenheim négy nyeretlenül megvívott bajnoki után tudta újra begyűjteni mindhárom pontot, míg a Bochum öt veretlen Bundesliga-meccset követően maradt ismét pont nélkül.