Hiába Bellingham újabb gólja, a Real pontokat vesztett Sevillában

2023. december 9., szombat 18:35

A Real Madrid 1–1-es döntetlent játszott a Real Betis otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában.

A madridiak Jude Bellingham találatával az 53. percben kerültek előnybe. Az angol középpályás az idényben már a 12. gólját szerezte a La Ligában. A vendégek öröme azonban nem tarthatott soká, a 66. percben ugyanis a Betis saját nevelésű védője, Aitor Ruibal egyenlített (1–1).

A második félidőben összességében a Real Betis járt közelebb a győzelem megszerzéséhez, ám a korábban Madridban is futballozott Isco lövése a 90. percben a kapufáról kifelé pattant, majd a 97. percben Chadi Riad fejesét védte bravúrral Andrij Lunyin.

A fővárosiak így egy pont előnnyel vezetik a tabellát, de a második helyen álló Girona vasárnap este lép pályára a harmadik FC Barcelona vendégeként.