Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata legyőzte Szalai Attiláét

2023. december 16., szombat 20:39

A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató RB Leipzig hazai pályán 3–1-re legyőzte Szalai Attila Hoffenheimjét a Bundesliga 15. fordulójában.

Gulácsi és Szalai is a kispadról nézte végig az összecsapást, Orbán pedig sérülés miatt nem volt bevethető.

A találkozón a házigazda Lukas Klostermann közeli találatával szerzett vezetést, de még a szünet előtt egyenlített Ozan Kabak révén a vendégcsapat (1–1).

Fordulatot hozott Emil Forsberg beállítása a második játékrész derekán, hiszen öt perccel később Lois Openda előkészítése után rögvest betalált, majd Mohamed Simakan beállította a 3–1-es végeredményt.

S hogy igazán érdekes legyen a sztori: a meccs után bejelentették, hogy Emil Forsberg New Yorkba igazol.

Schäfer András csereként fél órát kapott az Union Berlinben, a Bochum 3–0-s sikere után viszont a BL-induló gárda már csak a 16., osztályozós helyen áll.

Bundesliga, 15. forduló

Augsburg–Dortmund 1–1

Darmstadt–Wolfsburg 0–1

Mainz–Heidenheim 0–1

Bochum–Union Berlin 3–0

RB Leipzig–Hoffenheim 3–1

Az élmezőny állása: 1. Leverkusen 36 pont/14 meccs (39–12), 2. Bayern München 32/13 (44–14), 3. RB Leipzig 32 (37–16), 4. Stuttgart 31/14 (34–16), 5. Dortmund 26 (29–24), 6. Hoffenheim 23 (29–27)