Pontokat vesztett Sevillában, még elbukhatja a karácsonyi elsőséget a Girona

2023. december 21., csütörtök 21:34

Ugyan jó darabig vezetett a listavezető Girona végül 1–1-es döntetlent játszott a Real Betis vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának csütörtöki játéknapján.

A katalán csapat ugyan vezetést szerzett az első félidő végén Artyem Dovbik büntetőből szerzett találatával, azonban a sevillai rivális a hajrában egyenlített. German Pezzella a 88. percben egy kipattanót vágott a kapu bal oldalába (1–1).

A pontosztozkodással a tíz kör óta veretlen Girona elveszíti éllovas pozícióját, amennyiben a Real Madrid győz késő este az Alavés otthonában – emelte ki a Magyar Távirati Iroda.

A játéknap másik 19 órakor kezdődött összecsapásán a Cádiz hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a Real Sociedaddal.