A brazil sztárok vezetésével a Real Madrid nyerte az idei év első El Clásicóját

2024. január 14., vasárnap 21:51

A Real Madrid nyerte a labdarúgó spanyol Szuperkupát, miután a Szaúd-Arábiában rendezett döntőben 4–1-re legyőzte ősi riválisát, az FC Barcelonát. Vinícius Júnior mesterhármast jegyzett, de Rodrygo is lőtt egy gólt. A katalán csapat Ronald Araújo kiállítása miatt 10 emberrel fejezte be a mérkőzést.

A fehér mezesek az elődöntőben a városi rivális Atléticót győzték le hosszabbítás után 5–3-ra, a másik „ágon” a katalánok az Osasunát legyűrve jutottak be a fináléba.

A döntő egészen álomszerűen indult a Real számára: a hetedik percben Jude Bellingham ugratta ki egy remek passzal Vinícius Júniort, aki ziccerben nem hibázott, hét méterről az üres kapuba passzolta a labdát, miután elfektette Pena kapust. 1–0

Három perccel később már megint a Barca kapujában táncolt a labda, Dani Carvajal indításával Rodrygo robogott el a jobb szélen, beadása után Vinícius Júnior 5 méterről becsúszva lőtt gólt a hosszú oldalon. 2–0

Az álmoskásan kezdő Barcelona a 12. percben mutatott először életjeleket, Ferran Torres lövése a lécet találta el. A 33. percben viszont már nem volt kegyelem, Robert Lewandowski 17 méterről a jobb alsó sarokba zúdította a labdát egy pompás lövéssel, Andrij Lunyinnak nem volt esélye a hárításra. 2–1

Az első félidő hajrájára fordulva aztán visszaállt a kétgólos differencia, Aurélien Tchouaméni beadása után Vinícius Júnior terült el a tizenhatoson belül, Juan Martínez Munuera játékvezető szerint Ronald Araújo a nyakánál fogva rántotta le a brazil támadót, ezért tizenegyest ítélt a Real Madid javára. A VAR-szobában is úgy látták, hogy szabálytalanság történt, a megadott büntetőt Vinícius Júnior értékesítette. 3–1

A szünet után sokáig nem esett gól, a 64. percben aztán Vinícius Júnior centerezett pontatlanul, a lecsorgó labdát pedig Rodrygo kíméletlenül bevágta a bal alsó sarokba. 4–1

Néhány perccel később elszabadultak az indulatok, miután Araújo odarúgott Vinícius Júniornak. Villant a sárga, de olyanja már volt a védőnek, akit a 71. percben kiállított a játékvezető. Innentől pedig már tényleg nem volt kérdés, ki nyeri a mérkőzést.