Londoni derbin gálázva tört meg az Arsenal pocsék szériája

2024. január 20., szombat 15:39

Igazi gólgálával tört meg az Arsenal pocsék szériája, a Premier League 21. fordulójának szombati derbijén ezt a Crystal Palace bánta.

Az előző három fordulóban csupán egy pontot szerző, így már a dobogóról is leszoruló korábbi éllovas ezúttal remekül kezdett, a 11. percben Declan Rice szöglete után Gabriel fejesével hamar előnybe is került (1–0).

Az első félidő hajrájához közeledve egészen hasonló volt a szituáció, annyi különbséggel, hogy ezúttal a jobb oldalról, Bukayo Sakától érkezett a szöglet, illetve Gabriel lehetősége után Dean Hendersonról került saját kapujába a labda (öngól, 2–0).

Egyórányi játékhoz közeledve David Raya villámgyors ellencsapást indított a kapujából, Gabriel Jesus Leandro Trossard-t hozta helyzetbe, ő pedig a jobb felsőbe lőtt, eldöntve a három pont sorsát (3–0).

Az igazi sokk pedig a ráadásban jött, amikor Gabriel Martinelli a 94. és a 95. percben is kilőtte a hosszú alsót, beállítva az 5–0-s végeredményt.

Premier League

21. forduló

Arsenal–Crystal Palace 5–0 (Gabriel 11., Henderson 37. – öngól, Trossard 59., Martinelli 94., 95.)

Brentford–Nottingham 3–2 (Toney 19., Mee 59., Maupay 68., ill. Danilo 3., Wood 65.)

Az élmezőny állása 1. Liverpool 45 pont/20 meccs (43–18), 2. Manchester City 43/20 (48–23), 3. Arsenal 43 (42–20), 4. Aston Villa 43 (43–27), 5. Tottenham 40 (44–31)

(Borítókép: Zac Goodwin/PA Images via Getty Images)