Csak a Juventus talált be, mégis óriási lépést tett az Inter az arany felé

2024. február 4., vasárnap 22:51

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójának csúcsütközetén az Inter hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Juventust.

A mérkőzést egypontos előnyben várta az egy fellépéssel kevesebbel bíró milánói együttes, amely óriási fölényét sokáig nem tudta érvényre juttatni.

A 37. percben viszont kapott egy kis segítséget, amikor is Federico Gatti mentési kísérlete során a saját kapujába került a labda (öngól, 1–0).

A második félidőben már többet birtokolta a rekordbajnok a labdát, több helyzete is volt, ezen a napon viszont az ellenfél kapujába nem tudott betalálni.

Sikerével az Inter négy ponttal vezet, ráadásul van még egy elmaradt meccse is, így nagy lépést tett az aranyérem elhódítása felé.

A címvédő Napoli a végjátékban fordított a Verona ellen, 35 pontjával pedig megelőzte a Fiorentinát és a Laziót is, és már a 7. helyen áll, négy pontra a fővárosiakat legyőző Atalantától.

Serie A, 23. forduló

Torino–Salernitana 0–0

Napoli–Verona 2–1 (Ngonge 79., Kvarachelia 87., ill. Coppola 72.)

Atalanta–Lazio 3–1 (Pasalic 16., De Ketelaere 43., 76., ill. Immobile 84. – 11-esből)

Inter–Juventus 1–0 (Gatti 37. – öngól)

Az élmezőny állása: 1. Inter 57 pont/22 meccs (51–10), 2. Juventus 53 (36–14), 3. Milan 49 (46–27), 4. Atalanta 39/22 (40–22)

(Borítókép: Mattia Pistoia - Inter/Inter via Getty Images)