A brazil futballválogatott blamájával eldőlt, Párizsban biztosan nem lesz címvédés

2024. február 12., hétfő 10:01

Nem jutott ki a párizsi olimpiára a címvédő brazil labdarúgó-válogatott – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

A dél-amerikai selejtezőn a nagy rivális, Javier Mascherano vezette argentin együttes 1–0-ra legyőzte a brazilokat, akik így a négyes döntő harmadik helyén végeztek, miután korábban Paraguaytól is kikaptak.

A kontinensről Paraguay (7 pont), illetve az athéni és a pekingi olimpián aranyérmes Argentína (5 p) jutott ki a nyári játékokra – emelte ki az MTI.

Az olimpiai férfi labdarúgótorna 16 helyéből már csak négy kiadó.

Brazília legutóbb 2004-ben, az athéni olimpiáról maradt le, azóta mind a négy játékon minimum dobogós helyen végzett, Pekingben bronz-, Londonban ezüst-, hazai pályán Brazíliában, valamint legutóbb Tokióban aranyérmesként zárt.