Megismételt büntető után szakadt meg a Vidi rossz sorozata a Loki ellen

2024. február 18., vasárnap 16:58

A labdarúgó NB I 21. fordulójában a Fehérvár hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Debrecent, így három pontra zárkózott a meccsét halasztó Ferencvárosra.

A két együttes legutóbbi négy egymás elleni mérkőzésén három Loki-siker mellett egy döntetlen született, a Vidi 2022 áprilisa óta tudott újra nyerni riválisa ellen.

A találkozó egyetlen gólját Tobias Christensen szerezte büntetőből, a 23. percben megítélt esetből viszont csak hét perccel később lett találat: a 26. percben Nicolás Stefanelli lövését Megyeri Balázs védte, az újrarúgatás viszont már eredményre vezetett.

A Debrecen becsülettel ment előre, de vagy Tóth Balázs vagy a kapufa mindig megakadályozta azt, hogy ezen a napon betaláljon.

A nap másik meccsén a Puskás Akadémia az idegenben aratott 5–0-s siker után otthon 6–1-re verte meg a 82. percben megfogyatkozó MTK-t. Komáromi György két gólpassz után a második félidőben maga is betalált, az első gólt jegyző Nagy Zsolt előkészítése után.

NB I, 21. forduló

Fehérvár–Debrecen 1–0 (Christensen 30. – 11-esből)

Puskás Akadémia–MTK 6–1 (Nagy Zs. 12., Corbu 25., Favorov 45+1., Komáromi 54., Stronati 80., Soisalo 91., ill. Molnár R. 65.)

Az állás: 1. Paks 43 pont, 2. Ferencváros 42/20 meccs, 3. Fehérvár 39, 4. Puskás Akadémia 34, 5. Kecskemét 30, 6. Debrecen 29, 7. MTK 28, 8. Diósgyőr 25/20, 9. Zalaegerszeg 25, 10. Újpest 24, 11. Kisvárda 17, 12. Mezőkövesd 16