Elképesztően belelendült a Manchester United csodagyereke

2024. február 18., vasárnap 19:33

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában a Manchester United a duplázó Rasmus Höjlund vezérletével 2–1-re nyert a Luton vendégeként.

A „vörös ördögök” már az első percben betaláltak a fiatal dán csatár révén, majd a hetedik percben ugyanő növelte az előnyt (0–2).

Ahhoz képest, hogy a 21. születésnapját két hete ünneplő Höjlund az első 14 PL-meccsén gólképtelen maradt, borzasztóan belelendült: sorozatban a hatodik bajnokiján volt eredményes (7 gól és 2 gólpassz ezeken a termés),

ezzel ő lett a legfiatalabb játékos, aki ilyen szériát tudott építeni az angol élvonalban!

Az őrült kezdés ezzel még nem ért véget, a 14. percben Carlton Morris szépített (1–2).

Ezt követően sem álltak le a felek, 21-21 lövésig jutottak, volt hazai kapufa még a ráadásban, újabb gól viszont már nem esett, csak nyolc sárga lap.

A nap korábbi mérkőzésén a 13. perctől kezdve emberelőnyben játszó Brighton a végére alaposan kitömte a sereghajtó Sheffield Unitedet.

Premier League, 25. forduló

Sheffield United–Brighton 0–5 (Buonanotte 20., Welbeck 24., J. Robinson 75. – öngól, Addingra 78., 85.)

Kiállítva: Holgate (Sheffield, 13.)

Luton–Manchester United 1–2 (Morris 14., ill. Höjlund 1., 7.)

Az élmezőny állása: 1. Liverpool 57 pont (59–24), 2. Arsenal 55 (58–22), 3. Manchester City 53/24 meccs (57–26), 4. Aston Villa 49 (52–33), 5. Tottenham 47 (52–38), 6. Manchester United 44 (35–34)

(Borítókép: Ash Donelon/Manchester United via Getty Images)