Gazdag újabb gólpasszt adott, csapata hosszabbításban ment tovább a BL-ben

2024. február 28., szerda 08:14

Gazdag Dániel csapata, az MLS-ben szereplő Philadelphia Union hosszabbítás után búcsúztatta a Costa Rica-i Saprissát a CONCACAF-térség Bajnokok Ligájában.

A magyar válogatott középpályás két gólpasszt adott az idegenben 3–2-re megnyert összecsapáson, a visszavágón pedig újabb gólt készített elő, mellyel csapata az első félidő derekán 2–1-re fordított.

Ez neki három meccsen a negyedik kanadai pontja volt már, mivel közben a bajnokságban maga is eredményes volt.

Volt még egy csavar azonban, a Saprissa bő egyórányi játékot követően 3–2-re vezetett, a rendes játékidő hosszabbításának harmadik percében pedig emberelőnybe is került.

Nem sokkal később Gazdag helyére egy védő érkezett a megfogyatkozó Philadelphiába, amely a ráadásban így is megszerezte a továbbjutást érő gólt (3–3).

A Union a nyolcaddöntőben az első fordulóban pihenő mexikói Pachucával találkozik.

A Lengyel Kupa negyeddöntőjében Baráth Péter a 72. percben állt be a Piast Gliwice otthonában 3–0-s hátrányban lévő Rakówba, az eredmény ezt követően már nem változott.

(Borítókép: Andrew Katsampes / ISI Photos / Getty Images)