Az Arsenal 15 perc után már három góllal vezetett a Sheffield otthonában

2024. március 5., kedd 07:37

Az Arsenal hatgólos győzelmet aratott a sereghajtó Sheffield United vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

A harmadik helyen álló Ágyúsok már 15 perc után három góllal vezettek, a szünetig pedig még kétszer betaláltak, azaz rendkívül könnyedén gyűjtötték be a három pontot, hátrányuk így továbbra is két pont a listavezető Liverpoollal és egy a címvédőként második Manchester Cityvel szemben.

A mérkőzésen Martin Ödegaard nyitotta a gólok sorát az 5. percben, majd Bogle öngóljával és Martinelli találatával 10 perccel később már 0–3 állt az eredményjelzőn. Ekkor a hazai szurkolók egy része elindult hazafelé.

A folytatásban Martinelli gólpasszt adott Havertznek, Saka pedig Rice-t szolgálta ki, így 45 perc játék után öt góllal vezetett Mikel Arteta csapata. A végeredményt a második félidőben Ben White állította be. A fővárosi csapat sorozatban hetedik diadalát aratta a Premier League-ben.