A Real Madrid és a Celta is ugyanannyi gólt lőtt, mégis óriási lett a különbség

2024. március 10., vasárnap 20:39

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 4–0-ra kiütötte a Celta Vigót.

A bajnoki címért a királyi gárda sorozatban hétszer verte meg mostani riválisát, a bennmaradásért harcoló Celta Vigót, nem volt hát kérdés, melyik csapat a meccs favoritja.

A Real Madrid már az első félidőben óriási fölényben játszott, a játékrész derekán pedig Vinícius Júnior találatával a vezetést is megszerezte (1–0).

Ehhez képest egészen a 79. percig kellett várni a megnyugtató második találatra, a kapufáról levágódó labda a Celta kapusáról, Guaitáról pattant a saját kapujába (öngól, 2–0).

Ha pedig egy üzlet beindul... Guaita szerencsétlen mozdulatát Carlos Domínguezé követte, és csak azért nem a Celta játékosai találtak többször a kapuba, mert a legvégén Arda Güler is betalált – kiütésessé téve a hazai sikert (4–0).

La Liga, 28. forduló

Alavés–Rayo Vallecano 1–0 (Gorosabel 44.)

Las Palmas–Athletic Bilbao 0–2 (Guruzeta 31., Coco 65. – öngól)

Real Madrid–Celta Vigo 4–0 (Vinícius Júnior 21., Guaita 79. – öngól, C. Domínguez 88. – öngól, Güler 94.)

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 69 pont (60–18), 2. Girona 62 (59–33), 3. Barcelona 61 (57–34), 4. Atlético Madrid 55 (54–31), 5. Athletic Bilbao 53 (48–26), ...17. Celta Vigo 24 (30–43)

(Borítókép: Alvaro Medranda/Quality Sport Images/Getty Images)