Hiába fordított, újra botlott a Juventus, amely a második helyről is lecsúszott

2024. március 10., vasárnap 21:23

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójában a Juventus 2–2-es döntetlent játszott az Atalantával.

Hiába volt sokkal veszélyesebb az első félidőben a rekordbajnok, a játékrész hajrájában a vendégek szerezték meg a vezetést Teun Koopmeiners találatával. A Juventus a szünet után fordított Andrea Cambiaso és Arkadiusz Milik góljával, de még mielőtt nagyon örülhettek volna a torinói szurkolók, ismét jött Koopmeiners, és megmentett egy pontot (2–2).

Ezzel egyrészt tovább tart a Juventus negatív szériája (a legutóbbi hét meccsből csak egyet nyert meg a Serie A-ban), másrészt a második helyet is elbukta.

A Milan ugyanis Christian Pulisic találatával 1–0-ra legyőzte az Empolit, és így már egy ponttal megelőzi a „zebrákat”, az Inter előnye pedig ezzel 16 pont a közvetlen üldözőjével szemben.

Serie A, 28. forduló

Lecce–Verona 0–1 (Folorunso 17.)

Milan–Empoli 1–0 (Pulisic 40.)

Juventus–Atalanta 2–2 (A. Cambiaso 66., Milik 70., Koopmeiners 35., 75.)

Az élmezőny állása: 1. Inter 75 pont (70–13), 2. Milan 59 (52–32), 3. Juventus 58 (44–23), 4. Bologna 51 (41–25), 5. Atalanta 47 (51–32)

(Borítókép: Valerio Pennicino/Getty Images)