Tovább él a Fradi átka: ezúttal sem bírt a címvédő a Puskás Akadémiával

2024. március 17., vasárnap 16:43

A DVSC a labdarúgó NB I 25. fordulójában egy félidő alatt kiütötte a Zalaegerszeget, a Ferencváros pedig ezúttal sem bírt otthon a Puskás Akadémiával.

A találkozót megelőzően családi napot tartottak a Nagyerdei Stadionban a klub 122. születésnapja alkalmából, majd a „köszöntés” a pályán is tökéletesen sikerült, ugyanis a Debrecen már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát – indította összefoglalóját az MTI.

A házigazda DVSC három pontrúgás – két szöglet és egy büntető –, valamint egy szerencsés beadás után négy gólt szerzett 40 perc alatt. A 109-szeres válogatott Dzsudzsák Balázs, a hazaiak kapitánya 40. találatát szerezte nevelőegyesületének színeiben.

Márton Gábor, a vendégek szakvezetője hármat cserélt a szünetben, közülük ketten, Sajbán és Németh három perc múlva össze is hozta a ZTE szépítő találatát.

A kezdeti rohamok átvészelését követően újra a Debrecen vette át a kezdeményezést, és a félidő közepén visszaállította a négygólos különbséget. A hajrában mindkét csapat inkább a találkozót végét várta, így az eredmény már nem változott.

A nap rangadóján a Ferencváros a Puskás Akadémiát fogadta. A címvédő zöld-fehérek a kupában ugyan kiejtették riválisukat, ugyanakkor 2023-ban a felcsútiak mindkét fővárosi rangadójukat 2–1-re megnyerték, míg otthon 1–1-re végeztek, így 2022 októbere óta veretlenek voltak a rekorder ellen.

A gól nélküli első félidőt követően rögvest betaláltak a vendégek, Lamin Colley révén, de a hajrá kezdetén a nagy hazai nyomás eredményre vezetett, Marquinhos egyenlített.

Újabb gól már nem esett, így a Puskás Akadémia sorozatban harmadik bajnokiján maradt veretlen a Groupama Arénában, összességében pedig a negyedik alkalomal maradt három pont nélkül a felcsútiak ellen a Fradi.

A forduló záró mérkőzésén az MTK hazai pályán 2–1-re legyőzte a Kisvárdát, ezzel már 15 ponttal előzi meg a kieső helyen álló gárdát.

NB I, 25. forduló

Debrecen–Zalaegerszeg 5–1 (Ojediran 6., Vajda 27., Dzsudzsák 34. – 11-esből, Bárány 40., 71., ill. Németh D. 48.)

Ferencváros–Puskás Akadémia 1–1 (Marquinhos 78., ill. Colley 46.)

MTK–Kisvárda 2–1 (Molnár R. 17., Bognár 34. – 11-esből, ill. Jovicsics 86.)

Az állás: 1. Ferencváros 51 pont/24 meccs (61–23), 2. Paks 50 (44–29), 3. Fehérvár 42 (43–36), 4. Puskás Akadémia 38 (38–28), 5. Debrecen 36 (37–31), 6. Diósgyőr 35/24 (39–37), 7. MTK 35 (33–47), 8. Kecskemét 33 (35–38), 9. Újpest 31 (33–49), 10. Zalaegerszeg 29 (36–50), 11. Kisvárda 20 (26–41), 12. Mezőkövesd 20 (24–40)

(Borítókép: Dzsudzsák Balázs, Bárány Donát, Ferenczi János és Stefan Loncar [b-j], a debreceni csapat játékosainak gólöröme a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában játszott Debreceni VSC–Zalaegerszegi TE FC-mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2024. március 17-én. A Debrecen 5–1-re győzött. Fotó: MTI / Derencsényi István)