Bombagóllal és győzelemmel hangolt a Real Madrid a Manchester City elleni BL-visszavágóra

2024. április 13., szombat 20:36

Mindkét madridi sztárcsapat győzelemmel hangolt a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágójára a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójának szombati játéknapján.

A listavezető Real Madrid egygólos meccsen visszafogott játékkal, Aurélien Tchouaméni mesés átlövésével szerezte meg a három pontot a Real Mallorca otthonában. A Real előnye a hármas sípszó pillanatában 11 pont volt a Barcelona előtt.

Carlo Ancelotti csapata szerdán a Manchester Cityvel játszik a madridi 3–3 után, aztán vasárnap a Barcelonát fogadja a hétvége rangadóján. Azon a mérkőzésen gyakorlatilag végleg eldőlhet a spanyol bajnoki cím sorsa.

Az Atlético Madrid – amely egygólos előnnyel utazik a Borussia Dortmundhoz – hazai pályán Yaakobishvili Antal csapatát, a Gironát győzte le 3–1-re. A vendégeknél a fiatal magyar védő nem volt a keretben.

A királyi gárda ősi riválisa is egygólos sikert aratott szombaton. A Barcelona Joao Félix szöglet utáni ollózásával jutott előnyhöz az első félidő hajrájában, a helyzetek alapján teljesen megérdemelten.

A Cádiz becsületére legyen mondva, a szünet után ment előre rendületlenül, de hiába a tíz próbálkozás a második félidőben, gól egyikből sem született (0–1).

Labdarúgás

La Liga

31. forduló

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 78 pont (67–20), 2. Barcelona 70 (62–34), 3. Girona 65 (63–39), 4. Atlético Madrid 61 (59–36), 5. Athletic Bilbao 56/30 meccs (50–28), 6. Real Sociedad 49/30 (43–31)