A Milan elképesztő fordulatok után mentett pontot a kiesőjelölt ellen

2024. április 14., vasárnap 17:30

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójában a Milan 3–3-as döntetlent játszott a bennmaradásért küzdő Sassuolo otthonában.

Az utolsó előtti helyen álló gárda parádésan kezdett, és a tizedik percben már két góllal vezetett a második pozícióban lévő riválisával szemben (2–0).

Gyorsan jött a Milan válasza is, más kérdés, hogy Samuel Chukwueze milliméterekkel lesen helyezkedett.

Ez nem vette el a Milan kedvét és Rafael Leao révén a 20. percben így is szépített, de a második félidő elején Armand Lauriente második góljával visszaállt a közte kettő (3–1).

Egyórányi játékhoz érve Luka Jovics kozmetikázott, aztán Chukwueze megint betalált, de ezt is elvették videózás után!

A Milan nem adta fel, és Noah Okafor révén megszerezte az immár szabályos harmadik gólját, így pontot mentett (3–3).

A nap első meccsén a Napoli hiába vezetett kétszer is, ugyancsak ikszelt.

Serie A, 32. forduló

Napoli–Frosinone 2–2 (Politano 16., Osimhen 63., ill. Cheddira 50., 73.)

Sassuolo–Milan 3–3 (Pinamonti 4., Lauriente 10., 53., ill. Leao 20., Jovics 59., Okafor 84.)

18.00: Udinese–Roma

20.45: Inter–Cagliari

Az élmezőny állása: 1. Inter 82 pont/31 meccs (75–15), 2. Milan 69 (63–37), 3. Juventus 63 (45–24), 4. Bologna 59 (45–25), 5. Roma 55/31 (56–35), 6. Atalanta 50/30 (55–34)

(Borítókép: Claudio Villa/AC Milan via Getty Images)