A Kisvárda a 85. percben még négy góllal vezetett, de majdnem ráfázott

2024. május 12., vasárnap 16:24

Nem akármilyen mérkőzést hozott a labdarúgó NB I két búcsúzójának a csatája, a Kisvárda hazai pályán 4–3-ra legyőzte a Mezőkövesdet.

A meccset a hazaiak kezdték jobban, és Driton Camaj duplája Jasmin Mesanovic és Branimir Cipetic is betalált, így a szünetre négygólos előnnyel mehettek (4–0).

A második játékrészben már nem volt meg az óriási különbség a felek között, de így sem sok minden utalt arra, ami a végjátékban következett.

A 85. percben ugyanis a pillanatokkal korábban debütáló Ináncsi Milán szépített, majd rövid idő alatt Molnár Gábor kétszer is eredményes volt, így a ráadásban már csak egy volt a felek között (4–3).

Az első félidőben még ünneplő közönség az utolsó pillanatokban egyre elégedetlenebbé vált, de végül örülhetett azért a három pontnak, így a legutóbbi három hazai bajnokin egyaránt sikert ért el a Várda.

A forduló záró meccsén a Debrecen Meldin Dreskovics hajrában szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a Fehérvárt, így a piros-kékek még nem tudták bebiztosítani dobogós helyezésüket.

NB I, 32. forduló

Kisvárda–Mezőkövesd 4–3 (Camaj 17., 45+1., Mesanovic 25., Cipetic 36., ill. Iváncsi 85., Molnár G. 87., 91.)

Debrecen–Fehérvár 1–0 (Dreskovics 79.)

Az állás: 1. Ferencváros 71 pont, 2. Paks 55, 3. Fehérvár 53, 4. Puskás Akadémia 52, 5. Debrecen 48, 6. Diósgyőr 44, 7. Zalaegerszeg 43, 8. MTK 43, 9. Kecskemét 42, 10. Újpest 37, 11. Kisvárda 31, 12. Mezőkövesd 20

(Borítókép:  MTI/Kovács Tamás, archív)