Győzött a Barcelona, visszavette második helyét a tabellán

2024. május 14., kedd 08:53

A spanyol élvonalbei labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójában a Barcelona hazai pályán 2–0-ra legyőzte a hetedik helyen álló Real Sociedadot, ezzel visszavette második helyét a Gironától.

A mérkőzés elején a vendég alakulat játszott veszélyesebben, a 29 éves csatár, Sheraldo Becker be is talált Ter Stegen kapujába, a bíró azonban les miatt nem adta meg a gólt. A 37. percben már a másik oldalon Raphina bombázott – a lécet találta el a lövése.

De nem kellett sokat várni az első érvényes találatra: három perccel később Robert Lewandowski indította Ilkay Gündogant, tökéletes passzt adva a 16 éves Lamine Yamalnak, aki tűpontosan a jobb alsóba lőtt – ezzel megszerezve ötödik bajnoki gólját.

A második játékrészben mindkét csapatnak több lehetősége volt a gólszerzésre, végül a hosszabbításig várni kellett rá. Álvaro Odriozola kézzel ért a labdába, ezért videózás után tizenegyest ítéltek, Raphina másodjára már nem hibázott, értékesített büntetője állította be a mérkőzés végeredményét (2–0)