Pazar szabadrúgásgóllal tartotta életben Európáról szóló álmait a Napoli

2024. május 18., szombat 09:05

A tavaly bajnok Napoli 2–2-es döntetlent játszott a Fiorentina vendégeként az olasz labdarúgó-élvonal 37. fordulójának nyitómérkőzésén.

A fordulatos mérkőzésen már a 8. percben előnybe került a vendég Napoli, ám a házigazda az első játékrész végén három perc alatt fordított. Szünet után ismét a bajnoki címvédő vált aktívabbá az ellenfél kapuja előtt, és az 57. percben sikerült is kihasználni egy lehetőséget, Khvicha Kvaratskhelia egy fantasztikusan eltalált, 25 méterről elvégzett szabadrúgásból egalizált (2–2).

A nápolyi alakulat pontszerzésével megőrizte esélyét arra, hogy megszerezze a nyolcadik pozíciót, amely Konferencia-liga-selejtezőt ér. Az egy meccsel kevesebbet játszott Fiorentina két ponttal előzi meg riválisát a tabellán, és még van esélye az Európa-liga-szereplésre is – jegyezte meg az MTI.

Igaz, ez az esély minimális.

A Napoli a mostani pontmentés ellenére sincs jó formában: már hat meccse nyeretlen a Serie A-ban.