Elképesztő feltámadás a zebráktól: háromgólos hátrányból mentettek pontot

2024. május 21., kedd 09:06

Hiába vezetett három góllal a Bologna, végül csak 3–3-as döntetlent játszott a vendég Juventusszal az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Az immár kilenc kör óta veretlen együttes, amely ősztől története során először szerepelhet majd a Bajnokok Ligájában, negyedórával a vége előtt 3–0-s előnyben volt, azonban a „zebrák” innen nyolc perc leforgása alatt egyenlítettek.

A Bologna, amely 1967 óta nem zárt dobogós helyen az élvonalban, óriási lehetőséget szalasztott el, ugyanis győzelemmel saját kezében lett volna a sorsa a harmadik helyet illetően, a pontosztozkodással viszont – bár a Juventust maga mögött tartotta – megnyílt az út az Európa-ligában döntős Atalanta előtt, amelynek még két mérkőzése van hátra.

A hét kör óta veretlen torinói csapat sorozatban hatodik döntetlenjét játszotta a Serie A-ban.

A másik hétfői összecsapáson a Hellas Verona 2–1-re diadalmaskodott a sereghajtó és már kiesett Salernitana otthonában, sikerével pedig bebiztosította élvonalbeli tagságát a következő idényre is – jegyezte meg az MTI.

LABDARÚGÁS
OLASZ SERIE A, 37. FORDULÓ
Hétfői mérkőzések
Salernitana–Hellas Verona 1–2 (0–2)
Bologna–Juventus 3–3 (2–0)

Az élmezőny állása: 1. Inter 93 pont (87–20), 2. AC Milan 74 (73–46), Bologna 68 (54–30), Juventus 68 (52–31), Atalanta 66 (67–39 – 36 meccsből).