Hihetetlen világcsúcs dőlt meg Izraelben, ezt nem lesz könnyű túlszárnyalni

2024. május 22., szerda 09:45

Megdőlt a leghosszabb 11-es párbaj világcsúcsa Izraelben, ahol csak 56 lövés után dőlt el egy labdarúgó-mérkőzés.

A harmadosztályú bajnokságban, a feljutásért zajló párharcban az SC Dimona és a Simson Tel Aviv találkozója hosszabbítás után 2–2-re állt, így jöhetett a szétlövés, melyet 28-28 próbálkozás után 23–22-re nyert meg a házigazda Dimona.

A maratoni 11-es párbajok rekordját 2022 márciusa óta a Washington–Bedlington-meccs tartotta 54 lövéssel az Ernest Armstrong Emlékkupán, amelyet az angol tizedik osztálybeli csapatok számára írnak ki, írja az MTI.

Azt megelőzően a 2016-os cseh ötödosztályú SK Batov 1930–FC Frystak-mérkőzése tartotta a világrekordot, ahol az 52. tizenegyesnél dőlt el a meccs.

Sokáig egy 2005-ös namíbiai kupameccshez fűződött a világcsúcs, ahol a KK Palace–Civics-mérkőzésen 48 tizenegyesig tartott a párharc.