Kikaptunk a szerbektől, nem jött össze az Eb-negyeddöntő a magyar válogatottnak

2024. június 5., szerda 14:31

A világbajnoki bronzérmes magyar válogatott 4–1-es vereséget szenvedett Szerbiától a Bosznia-Hercegovinában zajló minifutball Európa-bajnokság szerdai nyolcaddöntőjében, így kiesett – számolt be a szövetség közleménye alapján a Magyar Távirati Iroda.

Trencsényi János szövetségi kapitány alakulata a félidőben 2–1-es hátrányban volt, ráadásul Csocsánszki piros lapja miatt a folytatás első öt percében emberhátrányban kellett futballoznia – írja beszámolójában az MTI.

A szerbek a második félidő elején – még emberelőnyben – egy szöglet után növelték az előnyüket, röviddel ezután pedig szabadrúgásból újfent eredményesek voltak, így összességében magabiztosan léptek tovább (4–1).

A magyarok az Eb csoportkörében 3–1-re verték a lengyeleket, majd 2–0-ra a törököket, végül 0–0-t játszottak a világbajnoki címvédő románokkal.