Amerika Kapitány vezetésével győzelemmel nyitotta a tornát az Egyesült Államok

2024. június 24., hétfő 08:42

A házigazda Egyesült Államok futballválogatottja győzelemmel kezdte a Copa Américát hétfő hajnalban, miután két góllal legyőzte Bolíviát. Szintén begyűjtötte a három pontot Uruguay, Darwin Núnezék Panamát győzték le.

Az „Amerika Kapitány” becenévre hallgató Cristian Pulisic szép átlövésgólja nyitotta az Egyesült Államok–Bolívia-csoportmérkőzést a texasi Arlingtonban. Gregg Belhalter csapata remekül kezdett, majd az első félidő végén Pulisic passzát Balogun értékesítette, beállítva ezzel a végeredményt.

A játéknap másik mérkőzésén Uruguay és Panama gólzáporos mérkőzésen csapott össze egymással. A gólok sorát még Araújo nyitotta a 16. percben, de később Núnez, illetve Vina is betalált uruguayi oldalon, a panamai válogatottnál pedig csak Murillo volt eredményes, a vége 3–1.