Harry Kane százados lett, győztes duplával ünnepelte

2024. szeptember 11., szerda 10:48

Az írországi 2–0-s siker után Finnország ellen is hasonló sikert aratott a németországi Európa-bajnokságon döntőig menetelő angol labdarúgó-válogatott.

A Nemzetek Ligájában – többek között a magyar válogatott miatt is – a B divízióba csúszó „háromoroszlánosok” színeiben a 100. mérkőzését játszotta a csapatkapitány Harry Kane – aki tizedik angolként érte el ezt a mérföldkövet.

A Bayern München klasszisa nem is tétlenkedett, az 57. percben Trent Alexander-Arnold, a 76.-ban pedig Noni Madueke előkészítése után talált be, kialakítva a 2–0-s angol sikert.

A 31 éves csatár ezzel a 67., majd a 68. gólját szerezte a nemzeti együttesben, amivel tovább növelte előnyét az örökranglistán – rajta kívül csak Wayne Rooney (53) jutott korábban 50 fölé.

A csoportban az élen így sem az angolok állnak, mivel a görögök a finnek elleni 3–0-s siker után ugyancsak 2–0-ra győztek Írországban.

A B ligában a csoportgyőztesek feljutnak az A ligába, a második helyezettek playoffot játszanak az A liga harmadik helyezettjeivel a feljutásért, a harmadikak a C liga másodikjaival a bennmaradásért teszik meg ugyanezt, míg a negyedikek automatikusan esnek egy szinttel lejjebb.

Nemzetek Ligája, B divízió, 2. forduló

Anglia–Finnország: 2–0 (Kane 57., 76.)

Írország–Görögország: 0–2 (Jannidisz 50., Colisz 87.)

Az állás: 1. Görögország: 6 pont (5–0), 2. Anglia: 6 (4–0), 3. Írország: 0 (0–4), 4. Finnország: 0 (0–5)

(Borítókép: Catherine Ivill – AMA / Getty Images)