Botlottak Gulácsiék, a 93. percben nyert őrült thrillert a címvédő

2024. szeptember 22., vasárnap 21:27

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig gól nélküli döntetlenre végzett a St. Pauli otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában.

A bajnokságot két győzelem után egy gól nélküli döntetlennel indító lipcseiek a három zakóval kezdő St. Pauli vendégeként óriási favoritnak számítottak, az első félidő alapján viszont még örülhettek is, hogy nem kerültek hátrányba, hiszen mind a lövések (8–4), mind a kaput eltaláló próbálkozások (4–1), mind a várható gólok mennyiségében (1,16–0,43) jóval jobban teljesített a házigazda.

Gulácsi Péter lehúzta a rolót, a második félidőben pedig a St. Pauli már nem talált kaput, az RB Leipzig megtette négyszer, mind eredménytelenül, így maradt a 0–0.

A címvédő Bayer Leverkusen őrült meccsen nyert a Wolfsburg ellen: már az ötödik percben hátrányba került egy öngól miatt (0–1), bő fél óra játékot követen fordított (2–1), de a szünetre így is hátránnyal mehetett (2–3).

A második félidő elején hamar jött az egyenlítés, a győztes gólra viszont egészen a 93. percig várni kellett, az emberelőnybe kerülő gárdát a csereként beálló Victor Boniface mentette meg (4–3).

A Stuttgart alaposan helyben hagyta a Dortmundot, a vendégek egyetlen találatát épp az előző idényben a házigazda színeiben 30 meccsen 30 gólt szerző Serhou Guirassy szerezte (5–1).

Bundesliga, 4. forduló

Bayer Leverkusen–Wolfsburg 4–3 (Wirtz 14., Tah 32., Hincapié 49., Boniface 93., ill. Mukiele 5. – öngól, Bornauw 37., Svanberg 45+1.)

Stuttgart–Dortmund 5–1 (Undav 4., 90., Demirovic 21., Millot 62., Touré 80., ill. Guirassy 75.)

St. Pauli–RB Leipzig 0–0

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 12 pont (16–3), 2. Leverkusen 9 (13–9), 3. Freiburg 9 (8–4), 4. Frankfurf 9 (7–4), 5. Union Berlin 8 (4–2), RB Leipzig 8 (4–2), ...17. St. Pauli 1 (1–6)

(Borítókép: Stuart Franklin/Getty Images)