Elképesztő dráma, a 98. percben mentett pontot a City az Arsenal ellen

2024. szeptember 22., vasárnap 19:45

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójának rangadóján a Manchester City a 98. percben egyenlítve végzett 2–2-re az Arsenallal.

2022. november 12.

A világbajnokságot megelőző Premier League-meccsen a Brentford idegenben 2–1-re legyőzte a Manchester Cityt.

2024. szeptember 22.

A Manchester City a 98. percben menti meg a közel kétéves hazai veretlenségét...

Pedig nem kezdett rosszul az előző hét idényből hatszor aranyérmes gárda, hiszen Savinho remek labdájával Erling Haaland lépett ki, és az ötödik fordulóban a 10. gólját lőtte a bal alsóba (1–0).

Az Arsenal azonban nem adta fel, a játékrész derekán egy csibészesen elvégzett szabadrúgás után Riccardo Calafiori lőtte ki 20 méterről pazarul a bal felső sarkot (1–1).

Sőt!

Az első félidő ráadásában Gabriel remekül robbant Bukayo Saka szögletére, amivel az „ágyúsok” fordítani tudtak (1–2).

Még mindig a hosszabbításban jártunk, amikor Leandro Trossard nagyon buta módon elrúgta a labdát a szabálytalansága után, megkapva ezzel második sárgáját is.

Az emberelőnybe kerülő Manchester City aztán brutális mezőnyfölénybe került, közel 90 százalékos volt a labdabirtoklási mutatója, 24–0(!!!) a kapura lövési adat, de csak nem akart összejönni az egyenlítés.

Amikor már úgy tűnt, hogy megússza a londoni csapat, a 98. percben jött John Stones, és egy levágódó lövést követően a kapuba talált (2–2).

Ha csak azt nézzük, hogy a lövések száma 31–5 volt, a kaput eltalálóké 10–3, az egész meccses labdabirtoklás 77:23%, és a várható gólmutató 2,62–0,59, alighanem az Arsenal-szurkolók is elfogadják majd a pontszerzés tényét.

A Manchester Citynél örülhetnek a veretlenségi széria megőrzésének, ugyanakkor a 21. percben le kellett cserélni a gárda talán legfontosabb emberét, Rodrit, aki első ránézésre olyan súlyos térdsérülést szenvedett, ami alaphangon hónapokra kiejti, de még az sem kizárt, hogy az egész idénye véget ért.

Ha pedig ez bekövetkezik, nem a vereség lett volna a címvédő legnagyobb gondja...

Premier League, 5. forduló

Brighton–Nottingham 2–2 (Hinshelwood 42., Welbeck 45., ill. Wood 13. – 11-esből, Sosa 70.)

Manchester City–Arsenal 2–2 (Haaland 9., Stones 90+8., ill. Calafiori 22., Gabriel 45+1.)

Kiállítva:  Trossard (Arsenal, 45+8.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 13 pont (13–5), 2. Liverpool 12 (10-1), 3. Aston Villa 12 (10–7), 4. Arsenal 11 (8–3)

(Borítókép: Michael Regan/Getty Images)