16 éves védővel és nyolc angollal a kezdőjében győzött a Manchester City

2024. szeptember 25., szerda 10:17

Nem hétköznapi felállással jutott tovább az angol Ligakupában a Manchester City, miután 2–1-re legyőzte a másodosztályban szereplő Watfordot kedd este.

A legutóbbi hét bajnokságból hatot megnyerő együttes kezdőcsapatában csak a kapus Stefan Ortega (német), a középpályás Matheus Nunes (portugál) és a támadó Jérémy Doku (belga) nem volt angol.

A nyolc hazai játékos közül is ki kell emelni a jamaicai állampolgársággal is bíró Kaden Braithwaite-et, aki 2008. március 25-én született, 16 és fél évesen pedig a klub történetének harmadik legfiatalabb debütáló játékosává vált.

A gólokat viszont épp a légiósok szerezték, Jack Grealish előkészítése után Doku már az ötödik percben eredményes volt, Rico Lewis passzából pedig Nunes növelte az előnyt – a vendégek részéről a végjátékban Tom Ince szépített (2–1).

(Borítókép: Martin Rickett / PA Images via Getty Images)