Erling Haaland ezúttal több mint 90 éves rekordot adott át a múltnak

2024. október 11., péntek 09:24

Erling Haaland duplázott csütörtök este a norvég labdarúgó-válogatottban, ezzel átadta a múltnak Jörgen Juve 90 éve felállított nemzeti gólrekordját. A Manchester City támadója a Szlovénia elleni 3–0-s hazai sikerből vette ki részét tevékenyen a Nemzetek Ligája 3. fordulójában.

A Szlovénia elleni összecsapáson Haaland már a 7. percben betalált, ezzel egalizálva Juve 1933 óta élő rekordját. A korábbi norvég csúcstartónak 91 válogatottmérkőzésen jött össze a 33 gól. Haaland a második félidőben – Alexander Sörloth találata után – pedig egyéni rekorderré is vált: a 62. percben Sörloth passzából lőtte ki a kapu bal oldalát, kialakítva a 3–0-s végeredményt.

A Manchester City gólgépének mindössze 36 meccsre volt szüksége nemzeti színekben az új rekord felállításához.

A sztorinak akad magyar vonatkozása is, Jögen Juve ugyanis 1933 nyarán épp egy magyar (amatőr – így a hazai szövetség által hivatalos meccsnek nem tekintett) válogatott elleni mérkőzésen lett rekorder, a 4:2-es norvég sikert hozó összecsapáson két gólt jegyzett. Egy évvel később szerezte az utolsó, 33. találatát a válogatottban.

A norvégok három meccs után veretlenül, hét ponttal vezetik a csoportjukat Ausztria, Szlovénia és Kazahsztán előtt. Haalandék a következő játéknapon Linzbe látogatnak, hogy megmérkőzzenek az osztrákokkal. Annak a találkozónak is lesz magyar érdekeltsége: a kijelölt játékvezető ugyanis Bognár Tamás.

Az A divízióban a Kylian Mbappét nélkülöző franciák takaréklángon is simán nyertek Budapesten. A görögök pedig bravúrgyőzelemmel emlékeztek meg szerda este elhunyt társukra, miután legyőzték idegenben Angliát.

Norvégia–Szlovénia 3–0 (1–0)

Az állás: 1. Norvégia 7 pont, 2. Ausztria 4 (6–3), 3. Szlovénia 4 (4–4), 4. Kazahsztán 1

C divízió, 4. csoport

Feröer–szigetek–Örményország 2–2 (1–1)

Lettország–Észak–Macedónia 0–3 (0–1)

Az állás: 1. Észak–Macedónia 7 pont, 2. Örményország 4, 3. Lettország 3, 4. Feröer–szigetek 2

D divízió, 1. csoport

Gibraltár–San Marino 1–0 (0–0)

Az állás: 1. Gibraltár 4 pont/2 mérkőzés, 2. San Marino 3/2, 3. Liechtenstein 1/2