Hajrágól hozta meg a brazilok győzelmét

2024. október 11., péntek 10:07

A brazil labdarúgó-válogatott a 89. percben szerzett góllal győzött 2–1-re Chilében a 2026-os világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének kilencedik fordulójában.

Az egész mérkőzésen passzívabban játszó hazaiak már a 2. percben előnyhöz jutottak Eduardo Vargas révén, de a vendégek az első játékrész ráadásában egyenlítettek a Botafogót erősítő Igor Jesus találatával.

A brazilok végig dominálták a meccset, a majd 70 százalékos labdabirtoklás pedig meghozta a végén a gyümölcsét, mivel Luiz Henrique 89. percben szerzett góljával a győzelmet is bezsebelték.

A Selecao így feljött a negyedik helyre a tabellán, megelőzve Ecuadort és Venezuelát is.

A címvédő – és a selejtezőben élen álló – argentinok 11-et játszottak a már említett Venezuela otthonában. Nicolas Otamendi vezető góljára Salomón Rondón válaszolt a második félidőben, akinek a fejes gólja így egy pontot ért a hazaiaknak.

PeruUruguay, Lima szombat 3.30

Az állás: 1. Argentína 19 pont/9 mérkőzés, 2. Kolumbia 16/9, 3. Uruguay 15/8, 4. Brazília 13/9, 5. Ecuador 12/9 (6-4), 6. Bolívia 12/9 (11-15), 7. Venezuela 11/9, 8. Paraguay 10/9, 9. Chile 5/9, 10. Peru 3/8