Cristiano Ronaldo 39 évesen is tarthatatlan, a spanyolok a végén örülhettek

2024. október 12., szombat 22:42

A Nemzetek Ligája A divíziójának 3. fordulójában Portugália idegenben 3–1-re legyőzte Lengyelországot.

Az első félidő derekán Bruno Fernandes előkészítése után Bernardo Silva szerezte meg a vezetést, majd Rafael Leao passza után Cristiano Ronaldo növelte kétgólosra a portugál előnyt.

A 39 éves támadó  tétmérkőzésen  906. gólját szerezte meg ezzel.

A hajrában a lengyelek szépítettek, a végén viszont egy öngóllal visszaállt a közte kettő.

A csoportban a horvátok 2–1-re legyőzték a skótokat, akiknek a 94. percben szerzett egyenlítését les miatt annullálták.

A 4. csoportban Spanyolország Martin Zubimendi kétszer is megpattanó lövésével verte Dániát, Szerbia pedig magabiztosan nyert a büntetőt hibázó Svájc ellen.

Nemzetek Ligája, A liga, 3. forduló

1. csoport

Horvátország–Skócia 2–1 (Matanovic 36., Kramaric 70. illetve Christie 33.)

Lengyelország–Portugália 1–3 (Zieleniski 78., illetve B. Silva 26., C. Ronaldo 37., Bednarek 88.  – öngól)