A legkisebb Maldini is bemutatkozott az olasz válogatottban

2024. október 15., kedd 09:47

Nagyapja és édesapja után immár Daniel Maldini is pályára lépett az olasz labdarúgó-válogatottban, a fiatal támadó hétfőn a Nemzetek Ligájában esett át a tűzkeresztségen – emelte ki a Magyar Távirati Iroda.

Mint beszámoltunk róla, az olaszok az A divízió negyedik fordulójában 4–1-re verték Udinében Izraelt – ezzel a záró két kör eredményeitől függetlenül továbbjutottak a negyeddöntőbe –, és Luciano Spalletti szövetségi kapitány a 73. percben cserélte be a Monza játékosát, az AC Milantól nyáron szerződtetett Daniel Maldinit.

Nagyon örülök, hogy részese lehettem a meccsnek, mint ahogy annak is, hogy a szüleim ott ültek a lelátón

– mondta boldogan a 23 éves támadó.

Nagyapja, a 2016-ban elhunyt Cesare Maldini 14-szer volt válogatott, játékosként és edzőként is vezette az AC Milant, emellett szövetségi kapitányként is dolgozott. Fia, az 56 éves Paolo 25 éves pályafutását végig a Milannál töltötte, ahol 647-szer lépett pályára, és 125-ször húzta magára a címeres mezt, melyben vb- és Eb-ezüstérmet szerzett.

A csoport másik mérkőzésén a Kylian Mbappét nélkülöző francia válogatott 2–1-re nyert Belgiumban. A gallok főhőse ezúttal Randal Kolo Muani volt, aki előbb büntetőből, majd akcióból is eredményes tudott lenni. Érdekesség, hogy a mérkőzésen nemcsak Aurélien Tchouaméni második sárga lappal történt kiállítását hagyták kihasználatlanul a belgák, hanem – még 0–0-s állásnál – egy tizenegyest is, amit Youri Tielemans hibázott el.

A csoport következő játéknapján, november 14-én a franciák azt az Izraelt fogadják, amelyet négy nappal korábban   Budapesten 4–1-re győztek le, míg az olaszok Belgiumba látogatnak majd.

Az A divízió másik csoportjában a magyar labdarúgó-válogatott hétfő este Szoboszlai Dominik duplájával magabiztos 2–0-s sikert ért el Zenicában Bosznia-Hercegovina ellen. Németország pedig legyőzte Münchenben Hollandiát. Erről a csoportról és a magyarok sikeréről itt olvashat bővebben!

Grúzia–Albánia 0–1 (0–0)
Az állás: 1. Csehország 7 pont, 2. Grúzia 6 (5–3), 3. Albánia 6 (3–4), 4. Ukrajna 4

Azerbajdzsán–Szlovákia 1–3 (1–1)
Az állás: 1. Svédország 10 pont (11–3), 2. Szlovákia 10 (8–3), 3. Észtország 3, 4. Azerbajdzsán 0