Index Vakbarát Hírportál

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Erősorrendünkben Ausztria (7.) és Hollandia (8.) sikerét várjuk Törökország (12.) és Románia (13.) ellen.

    Ha így alakulnának a meccsek, akkor a csoportkör zárása után ismét osztrák–holland meccset láthatnánk, akkor szomszédunk 3–2-re győzött.

  • Ha a múltból indulunk ki, akkor nem kell izgulnunk azon, hogy lesz-e újabb hosszabbítás az esti meccsen.

    Ausztria és Törökország ugyanis eddig 17 alkalommal játszott egymással, ezek közül kilencet nyert meg előbbi, hetet utóbbi, és csak egyetlen döntetlen született.

    Mondjuk így is rendkívül kiegyenlített a csata, és a gólkülönbség (24–23) is szoros meccset ígér...

  • Elegánsnak legalábbis semmiképpen nem volt nevezhető a BBC húzása – még ha sokak tetszését el is nyerte.

  • A francia–belga nyolcaddöntőt Jan Vertonghen öngólja döntötte el, ez volt az egyetlen találat a két hétfői meccsen.

    Ezzel már kilenc öngól esett az Európa-bajnokságon, ami pont annyi, mint a góllövőlistát vezető Georges Mikautadze, Jamal Musiala, Ivan Schranz (3-3) trió össztermése!

    Bár összességében ez a 29. öngól volt az Eb-ken, így sem a mostani kiírás a rekorder, hiszen a 2020-ról 2021-re halasztott tornán 11-ig jutottak a csapatok.

    A legjobban továbbra is a franciák állnak, ez már az ötödik öngól volt, aminek ők örülhettek, miközben egyszer sem vették be a saját kapujukat, a legtöbb öngóllal a portugálok és a szlovákok állnak (3-3), bár utóbbiakhoz beszámolnak egy csehszlovák öngólt is.

  • Keleti szomszédunk hatodik alkalommal vesz részt Európa-bajnokságon, négy csoportkörös búcsú után második alkalommal jutott be a kieséses szakaszba.

    A 2000-es tornán Portugália mögött, de Anglia és Németország előtt zárva lett második Románia, ekkor még rögvest negyeddöntő következett, amiben a későbbi finalista Olaszország Francesco Totti és Filippo Inzaghi góljával 2–0-ra nyert.

    Ha a szomszédjaink a hollandokat is felülmúlják, akkor beállíthatják eddigi csúcsukat.

  • A nap első meccsének párosítása a múlt alapján eléggé egyoldalú párharcot ígér: az eddigi 14 találkozóból tíz holland siker és három döntetlen mellett egy román győzelem született.

    Talán még ennél is durvább az összesített gólkülönbség, amely 29–3 az oranje szempontjából.

    A három gólból összehozott egy győzelem és három döntetlen nem rossz hatékonyság.

  • Joshua Kimmich (képünkön), az Eb-házigazda német válogatott – és a Bayern München – egyik alapembere csapata hétfő délutáni sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy még nem tudják, Julian Nagelsmann szövetségi kapitány milyen alapfelállást tervez a pénteki, Spanyolország elleni negyeddöntőre. Jens Lehmann korábbi válogatott kapus szerint ez óriási hiba a szakvezető részéről.

    Az 1998 és 2008 között a válogatottban 61 alkalommal pályára lépett Lehmann tévés szakértőként formált ezúttal véleményt. Az 54 éves szakember – aki jelenleg az FC Augsburg stábjában tevékenykedik – úgy fogalmazott:

    irritálónak és kifejezetten rossznak tartja, hogy a pénteki meccs előtt négy nappal az érintett játékos még nincs tisztában ilyen fontos részlettel.

    Vagy csak ködösített a sajtótájékoztatón – tegyük hozzá, Kimmich nem akart nyílt kártyákkal játszani. Még olyan szinten sem, hogy ők már tudják az edzői elképzeléseket, de ezeket azért mégsem osztaná meg a nyilvánossággal.

    Az eddigi forma alapján péntek 18 órától Stuttgartban nem csupán a negyeddöntő első felvonására kerül sor, hanem az előrehozott döntőre is.

  • Pályafutása eddigi legjobb mérkőzésének nevezte a hétfő esti Európa-bajnoki nyolcaddöntőt Diogo Costa, a portugálok kapusa, ugyanis több nagy helyzetet és három büntetőt is kivédett Szlovénia ellen.

    „Megpróbáltam olvasni a testbeszédéből, és szerencsére sikerült segítenem a csapatnak” – jelentette ki a meccs után.

    Ez lehet eddigi pályafutásom legjobb meccse. A feladataimra koncentráltam, a tizenegyespárbaj alatt pedig bíztam a megérzésemben. Természetesen elemeztük a lövőket, de a játékosok gyakran meggondolják magukat

    – magyarázta a 24 éves kapus.

    Roberto Martínez szövetségi kapitány úgy fogalmazott: Costa a titkos fegyverük, és ismét megmutatta a tudását.

    Ronaldo 120 perc alatt több helyzetet kihagyott, sőt, a 103. percben büntetőből sem talált be, de a tizenegyespárbajban már eredményes volt.

    „Ez a meccs a rendkívüli csalódottságból a rendkívüli örömbe vitt át. Ezt nem lehet megmagyarázni, ilyen a futball. Megvolt a lehetőségem, hogy eldöntsem a meccset, de kihagytam, mert Oblak fantasztikusan védett” – nyilatkozta Ronaldo, az Európa-bajnokságok történetének legjobb góllövője, aki rekordot jelentő hatodik kontinenstornáján szerepel.

    Hozzátette: néha nehéz dolog büntetőt lőni, pedig már több mint kétszázat rúgott pályafutása során.

    „Ez a győzelem a csapat érdeme volt. Ronaldo a kapitányunk, és ismét megmutatta nekünk a pályán és azon kívül is, hogy még a legnehezebb pillanatokban sem szabad feladnunk” – mondta Martínez.

  • Még nem dőlhetnek hátra, véli Didier Deschamps, a kétszeres aranyérmes szövetségi kapitánya.

  • A mezőny egyre fogyatkozik, a tét közben fokozódik: a 24 csapatból még tíz van porondon, de estére a létszám nyolcra redukálódik.

    Melyikük lesz a végső befutó jövő vasárnap a döntőben? Szavazzon!

    Ön szerint melyik csapat nyeri meg a 2024-es Európa-bajnokságot?

    • 23311
      Spanyolország
    • 1459
      Hollandia
    • 1200
      Anglia
  • Az Eb szombati, vasárnapi, hétfői játéknapját követően a negyeddöntőben már három párosítás kialakult, míg az utolsó ma estére lesz végleges. Nézzük, mi az, ami már most biztos.

    péntek

    • 18.00: Spanyolország–Németország, Stuttgart
    • 21.00: Portugália–Franciaország, Hamburg

    szombat

    • 18.00: Svájc–Anglia, Düsseldorf
    • 21.00: Románia/Hollandia–Ausztria/Törökország, Berlin
  • Christian Pulisic finoman szólva sem volt elégedett a játékvezetéssel az Egyesült Államok–Uruguay Copa América-mérkőzést követően, miután együttese kiesett a hazai rendezésű kontinensviadalról.

    Bővebben itt!

  • Ausztria Törökországgal találkozik a labdarúgó-Európa-bajnokság kedd esti nyolcaddöntőjében. A két csapat legutóbb márciusban csapott össze Bécsben. A házigazda akkor 6–1-es vereséget mért a törökökre.

    Vincenzo Montella szövetségi kapitány talán azóta sem heverte ki a fiaskót. „A második félidő szégyenletes volt. Soha nem veszítettem ilyen nagy arányban, sem edzőként, sem játékosként” – magyarázta a Bild hasábjain.

    A nyolcaddöntőt azonban magabiztosan várja az olasz szakember.

    „Reméljük, hogy ezúttal másképp lesz. A csapatunk egységes, és készen áll. Arra számítok, hogy a stadion piros-fehér lesz. Ahogy eddig mindig – a rajongók parázs hangulatot fognak teremteni.”

  • Papíron az Ausztria és Törökország mérkőzés a legkevésbé vonzó meccs a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében – ennek ellenére hatalmas szurkolótábor várható az összecsapás napján. Főleg a törökök részéről.

    Hétfő délután Schkeuditzban megérkezett a török labdarúgó-válogatott a Hotel Hyperionba, amelyet addig két méter magas kerítéssel kerítették el – a meglévő kordonok mellett.

    Bild információi szerint az őrjöngő szurkolókat jobban el kell különíteni a csapattól – különösen a meccs napján –, és meg kell akadályozni, hogy behatoljanak a csapat szálláshelyére. Ennek érdekében a biztonsági személyzet létszámát is növelni fogják.

  • Köszöntjük kedves Olvasóinkat!

    Kedden újabb két mérkőzéssel folytatódik a nyolcaddöntős kör a németországi labdarúgó-Európa-bajnokságon, Románia Hollandiával mérkőzik meg, Ausztria pedig Törökországgal csap össze.

    Tartsanak velünk kedden – majd ezt követően július 14-ig, a döntő napjáig –, élő hírfolyamunkban beszámolunk a nap legfontosabb történéseiről, amelyben természetesen kiemelt szerepet kapnak az adott játéknap mérkőzései.

    Az Eb ideje alatt az Index meccsnapokon élő hírfolyammal jelentkezik, de lesznek pluszban percről percre tudósítások is, érdemes lesz követni minket ma is.

Rovatok