Ontják a gólokat a katalánok, hatvanhat éve nem voltak ilyen termékenyek, mint mostanság. Hansi Flick a lovak közé dobta a gyeplőt. Helenio Herrara 66 évvel ezelőtti szupercsapata óta először rúgott ennyi gólt a katalán gárda.
Augusztusban, szeptemberben és októberben minden Hans-Dieter Flick Barcelonájáról szólt.
7–0 a Valladolid, 4–1 a Girona, 5–1 a Villarreal, 5–0 a Young Boys, 3–0 az Alavés, 5–1 a Sevilla, 4–1 a Bayern München, 4–0 a Bernabéuban a Real Madrid, 5–2 Belgrádban a Crvena zvezda ellen.
Aztán jött a hullámvölgy, amelyet Flick heidelbergi egyszerűséggel csak sz*ros novembernek (shitty November) titulált, és a csapat annyira megbicsaklott, hogy hatpontos hátrányba került az éllovas Atlético Madriddal szemben, sőt a Real Madrid is öttel megelőzi Dani Olmóékat.
A vészcsengőt az Atléticótól a Montjuicon elszenvedett 2–0-s vereség nyomta meg, és azóta szárnyal a csapat. Igaz, arra még nem volt lehetőség, hogy a bajnokságban javítson, de megnyerte a Szuperkupát a Real Madrid 5–2-es megalázásával – a csapatban nyolc saját nevelésű La Masia-növendékkel! –, és a Király-kupában is bent van a legjobb nyolcban, miután a Betisnek is rúgott egy ötöst (5–1) szerdán.
Közben az öt európai topligát tekintve annyi gólt szerzett, mint egyetlen csapat sem! A 2024–2025-ös idényben valamennyi sorozatot figyelembe véve a Barca 29 mérkőzésen 88 gólt vágott, ami meccsenként hármas átlagnál is jobb, és 31 góllal előrébb tart, mint tavaly ilyenkor.
Sőt, több gólja van, mint bármelyik együttesnek az öt európai topligában. A Premier League-ben a Chelsea szerezte a legtöbb gólt, 80-at, Szoboszlai Dominikék Liverpoolja, az éllovas 75 gólnál jár, de kettővel több, 31 mérkőzésen. A Bayern München 78 gólos 26 meccsen, egyedül a PSV Eindhoven mutatója jobb (90/27), de az Eredivisiét nem soroljuk a topligák közé.
Tavaly ilyenkor „csak” 57 gólnál jártak a katalánok, 31-gyel kevesebbnél, mint most.
Flick csikócsapata már rég elfelejtette Pep Guardiola tikitakáját, a steril labdabirtoklásra épülő futball a múlté, ez már a vertikális Barca, amely mindig, minden helyzetben kapura tör. Flick a lovak közé dobta a gyeplőt, negyven évvel ezelőtt Verebes József Rába ETO-ja játszott ilyen megalkuvás nélküli futballt, persze jóval alacsonyabb szinten.
A Barca nemcsak az ellenfeleket, hanem korábbi önmagát is legyőzte.
Az 1958–1959-es szezon óta a csapat sohasem érte el a háromgólos meccsenkénti átlagot. Akkor Helenio Herrera edzősége idején 42 hivatalos mérkőzésen 137 gólt szerzett. (És még Herrerára mondják, hogy a bunkerfutball, a catenaccio atyja…) Persze akkor olyan klasszisok játszottak felváltva a csatársorban, mint Luis Suárez, Kubala László, Kocsis Sándor, Czibor Zoltán, Evaristo, Justo Tejada, Eulogio Martínez… Sem Johan Cruyff, sem Pep Guardiola, sem Luis Enrique Barcája nem volt képes hármas átlagra, pedig utóbbinál bizonyos Lionel Messi, Luis Suárez és Neymar alkotta a támadótriót.
Jelenleg Robert Lewandowski vezeti mind a La Liga (16), mind a Bajnokok Ligája (6) góllövőlistáját, miközben Raphinha élete formáját futja, valamennyi sorozatot figyelembe véve 20 gólnál jár a szezonban.