Index Vakbarát Hírportál

Varázslatos gólt vágott a jobb felsőbe a lengyel csapat támadója a Konferencialigában

2025. március 7., péntek 08:12

Csütörtök este a Jagiellonia Bialystok hazai pályán 3–0-ra nyert a Cercle Brugge ellen a labdarúgó Konferencialiga nyolcaddöntőjében megrendezésre kerülő párharc első mérkőzésén. A meccs hőse Afimico Pululu volt, aki két gólt lőtt a belga csapatnak.

A 25 éves angolai támadó (aki március végén ünnepli majd a születésnapját) a 69. percben tizenegyesből volt eredményes, majd a 78. percben egy látványos ollózós gólt ragasztott az ellenfél kapujának jobb felső sarkába.

A sorozat egyik legfőbb esélyesének számító Chelsea 2–1-re nyert az FC Köbenhavn otthonában, a londoniak Reece James és az argentin Enzo Fernandez találataival a második félidőben kétgólos előnyt alakítottak ki, ami elégnek bizonyult a győzelemhez.

A Panathinakosz és a Molde egyaránt ötgólos meccset nyert meg odahaza a Fiorentina, illetve a Legia Warszawa ellen, míg a Betis és a Vitória 2–2-es döntetlent játszott.

A Bolla Bendegúzzal felálló Rapid Wien döntetlent játszott a Borac Banja Luka vendégeként. A bécsiek a horvát Dion Beljo találatával a 34. percben megszerezték a vezetést, de a bosnyákok a hosszabbításban tizenegyesből egyenlíteni tudtak.

A magyar válogatott hátvéd a 61. percben sárga lapot kapott, majd a 73. percben lecserélték, írja az MTI.

Az Európa-ligában többek között a Manchester United, az Eintracht Frankfurt, az AS Roma és az Athletic Bilbao is pályára lépett csütörtökön.

A visszavágókat mindkét sorozatban jövő csütörtökön rendezik.

Labdarúgás

Európa-liga

Nyolcaddöntő, első mérkőzések:

Konferencialiga

Nyolcaddöntő, első mérkőzések:

Rovatok